Тож які пенсії виплачує галузевий недержавний пенсійний фонд «Магістраль»?

Недержавний пенсійний фонд здійснює такі види пенсійних виплат:
–    пенсія на визначений строк;
–     одноразова пенсійна виплата.
Пенсія на визначений строк здійснюється адміністратором фонду з дня досягнення учасником фонду пенсійного віку, визначеного в заяві учасника пенсійного фонду.

Одноразова пенсійна виплата може здійснюватися адміністратором фонду на вимогу учасника фонду в разі:
• медично підтвердженого критичного стану здоров’я  (онкозахворювання, інсульт тощо) або настання інвалідності учасника фонду;
• коли сума належних учасникові фонду пенсійних коштів на дату настання пенсійного віку не досягає мінімального розміру суми пенсійних накопичень, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг України (на сьогодні – 56940 грн.);
• виїзду учасника фонду на постійне проживання за межі України;
• смерті учасника фонду (виплачується спадкоємцям).
Наприклад, за період з 2007 по 2014 рік учасникам ПНПФ «Магістраль» було виплачено пенсію в сумарному вимірі 187 981 грн. Ці виплати здійснено у 33 випадках, зокрема, їх отримали 31 учасник фонду і два спадкоємці.

Також учасник недержавного пенсійного фонду має право на отримання довічної пенсії. Довічна пенсія виплачується учаснику пенсійного фонду страховою організацією, з якою учасник з урахуванням вимог законодавства України та пенсійного контракту уклав договір страхування довічної пенсії, за рахунок коштів, перерахованих страховій організації з пенсійного фонду.

Марина АБРАМОВА, правовий інспектор праці Ради профспілки, секретар ПНПФ «Магістраль»