Перед учасниками виступили Голова профспілки В.Ткачов та його заступники М.Сінчак і В.Лесько, які розповіли про завдання і цілі профсекцій Ради профспілки, а також повідомили про актуальні питання роботи профорганів. Зокрема, йшлося про колективний трудовий спір профспілки з Кабінетом Міністрів України, розвиток Професійного недержавного пенсійного фонду «Магістраль», результати засідання Ради профспілки та її президії, фінансово-економічну ситуацію у галузі тощо. Керівництво профспілки запропонувало у разі необхідності головам первинок відомчої воєнізованої охорони звертатися за допомогою до фахівців апарату Ради профспілки. У користі від такої співпраці члени нової секції переконалися після консультацій завідувачів відділів Ради профспілки – організаційної і кадрової роботи О.Гнатюка, який зорієнтував колег, як налагодити подальшу роботу і діалог з Укрзалізницею, економічної роботи, організації праці і зарплати С.Анісімовою, з якою обговорили проблеми з дотриманням трудових прав працівників відомства.

Передусім вирішили усі організаційні питання: очолювати профсекцію довірили голові первинки Краснолиманського загону воєнізованої охорони Тетяні Тихоновій, її заступником став голова профорганізації Знам’янського загону Валерій Кучер, секретарем профсекції обрано секретаря начальника, голову первинки Львівського загону Оксану Модну.

Інші питання члени профсекції обговорювали з заступником начальника Управління воєнізованої охорони Укрзалізниці М.Крамаренком і головним спеціалістом Управління Н.Гаршиною. Найбільш болючими є проблеми неврегульованих доплат за роз’їзний характер роботи, збільшення обсягів роботи, чергування на відкритому повітрі, роботу у складних погодних умовах тощо. Також за службовим обов’язком працівники відомчої охорони часто змушені, супроводжуючи вантажі, залишати межі дільниць обслуговування, але при цьому їм не завжди оформлюється відрядження, як того вимагає трудове законодавство. Проблемою є і повернення працівників після виконання завдання: інколи, особливо влітку вони не мають можливості придбати квиток на поїзд. Виникають ситуації, коли працівникам, що повертаються резервом, ставлять в обов’язок виконання певного завдання, але відповідно не оформлюють і не оплачують. Є у профпрацівників питання і до умов праці робітників відомства: не всюди створено нормальні умови для приймання вантажу, до списку шкідливих вантажів, за супроводження яких виплачується відповідна надбавка, внесено лише нафтопродукти, хоча працівники мають справу з добривами, вибухонебезпечними, легкозаймистими речовинами тощо. Профсекція запропонувала начальнику Управління відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці В.Яременку направити письмове роз’яснення керівникам підрозділів про недопустимість дискримінації працівників з причини належності до профспілки та довести до їхнього відома, що створення профорганізацій – це конституційне право громадян, і адміністрація не вправі втручатись у таку діяльність.

Протокол профсекції направлено до Управління відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці, воно має надати відповідь до 24 січня 2014 року. Саме завдяки конструктивному діалогу з Управлінням члени профсекції Ради профспілки сподіваються зрушити з місця питання, які давно потребують вирішення.

Олена РОМАНОВА, провідний фахівець відділу інформації Ради профспілки