Нагадуємо, що СПО профспілок розробив проект колективного договору ПАТ «Українська залізниця», у якому збережено соціальні гарантії чинної Галузевої угоди, а також враховано кращі положення колдоговорів залізниць і підприємств та пропозиції профорганізацій. 4 листопада п. р. проект колективного договору СПО профспілок було направлено керівництву Товариства.


15 грудня керівництво ПАТ «Українська залізниця» презентувало власний проект колдоговору Товариства. І 17 грудня цей документ було обговорено на розширеній відеконференції за участі представників дорожніх, територіальних, об’єднаних і первинних профорганізацій. Учасники наради дійшли одностайного висновку: правління ПАТ «Українська залізниця» відійшло від раніше висловлених обіцянок щодо збереження соціальних гарантій залізничників.


Адже презентований представниками Товариства проект колективного договору докорінно відрізняється від проекту, розробленого СПО профорганізацій, чинної Галузевої угоди та колдоговорів залізниць та підприємств і значно скорочує більшість соціальних пільг та гарантій працівників і ветеранів залізничного транспорту.


Профспілки збираються відстоювати соціальні гарантії залізничників та їх право на гідну працю і соціальний захист як у переговорному процесі, так і в ході протестних акцій.