Нещодавно одна із активних дописувачів (Natali) звернулася із черговими запитаннями з приводу функціонування нового сайту дисконтної програми та внесла цікаві пропозиції щодо використання електронного профспілкового квитка. Зокрема, її цікавить: чи в усіх із діючих партнерів програми можна, пред’явивши будь-яку з карток (дисконтну або профквиток), отримати заявлену знижку; чи однаково добросовісно всі партнери надають знижки? Також пропонує: можливо, є сенс, по-перше, при наявності електронного профквитка як профспілкового «інструмента» скасувати дисконтні картки, а, по-друге, рекомендувати профорганізаціям здійснювати всі виплати спілчанам на ці картки»?

На прохання «Вісника профспілки» (архів газети) нашого дописувача (упевнені також, що це буде корисно й для всіх наших читачів) консультує завідувач відділу організаційної і кадрової роботи Ради профспілки Олександр Гнатюк:

 

Дякуємо всім небайдужим спілчанам за увагу до програми лояльності профспілки. Дійсно, враховуючи активний розвиток дисконтної програми та позитивні відгуки від спілчан, ми створили 

новий сайт

Він став інформативнішим, швидшим і цікавішим для користувачів. Тепер дуже легко можна побачити партнерів, із якими профспілка уклала договори на знижки.

Цікавим виявилося розміщення майже 3000 партнерів на мапі України із можливістю легко відфільтрувати за географічними ознаками (область, місто…) та/або за напрямом (медицина, автотовари, харчування, послуги…).

Робота із залучення торгових мереж до цього соціального проекту триває. Наразі, приміром, ведуться активні переговори з потужними мережами АЗС, продуктових супермаркетів, тож маємо впевненість, що вдасться залучити їх до участі у дисконтній програмі профспілки. Це дозволить нашим спілчанам ще більше економити власні кошти при купівлі товарів та послуг.

Окремо зазначимо, що набирає обертів та стає популярним електронний профспілковий квиток, який є модернізованою версією дисконтної картки. Його особливістю є те, що, окрім знижок у всіх торгівельних, медичних та інших закладах, об’єднаних дисконтною програмою, члену профспілки повертається ще й 1% від вартості товарів або послуг – така функція діє незалежно від того чи є заклад у переліку партнерів дисконтної програми, чи ні (тобто, всі витрати, здійснені з використанням електронного профквитка (у безготівковій формі), обраховуються міжнародною платіжною системою VISA та за результатами місяця 1% повертається грошима на профквиток).

Таким чином, бути членом нашої профспілки стає ще й економічно вигідно, адже сума економії та повернення грошей активним користувачам нового, електронного профквитка вже може перевищувати профспілкові внески.

 

 Відповідаючи на Ваші запитання, конкретно слід зазначити: 

  • у перехідний період діють дві картки: дисконтна та новий, електронний профквиток. При випуску вони активуються у соціальному проекті профспілки «Дисконтна програма». При укладанні договорів із новими партнерами враховано візуалізацію обох карток. Лише фінансову складову, що додатково повертає 1% від усіх витрат, член профспілки активує за особистим бажанням і така функція є тільки в електронного профквитка;

  • на жаль, не всі партнери дисконтної програми чітко виконують взяті на себе зобов’язання щодо надання знижок. Ми відслідковуємо ситуацію та намагаємося оперативно реагувати на кожен факт порушення договорів. Слід також зазначити, що партнери, які для ідентифікації знижки використовують закодовані нами штрих-код або магнітну стрічку, працюють без порушень. По інших, завдячуючи повідомленням від спілчан – власників карток, постійно відслідковуємо й аналізуємо ситуацію та вживаємо превентивних заходів (приміром, мотивуємо партнерів надавати знижки або розриваємо договори);
  • на сьогодні ми не можемо відмовитися від дисконтних карток, адже електронних профспілкових квитків поки що значно менше;

  • щодо здійснення відповідних виплат членам профспілки на електронні профквитки – дуже гарна ідея, тож беремо в розробку.

Газета «Вісник профспілки», № 14 (769)* 31 липня 2019 року