З цього приводу прийнято відповідну постанову, у якій рекомендувалося розробити на 2011 рік програму поліпшення стану санітарно-побутових приміщень і підвищення якості побутового обслуговування працівників на виробництві відповідно до вимог нормативних актів. Керівництву Главку та залізниць також було запропоновано проаналізувати причини нещасних випадків та випадків раптової смерті працівників на виробництві, що сталися у структурних підрозділах БМЕУ, розробити заходи щодо усунення причин їх виникнення; провести атестацію робочих місць за умовами праці там, де використовуються обладнання, сировина та матеріали, які є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів; розрахуватися з працівниками, яким в порушення чинного законодавства не встановлено і не надано додаткові відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці тощо. Про проведені розрахунки з працівниками Главк повинен був поінформувати Раду профспілки до 1 червня 2011 року.

У відповіді за підписом начальника Главку В.Палія, що надійшла на адресу Ради профспілки, повідомлено про заходи, спрямовані на виправлення ситуації.

Зокрема, проведено аналіз причин нещасних випадків на виробництві та випадків раптової смерті за 2010 рік і розроблено заходи для їх недопущення в подальшому. Проаналізовано також стан умов праці на підприємствах та надання пільг та компенсацій працівникам за роботу зі шкідливими умовами праці.

На виконання постанови президії згідно з атестацією робочих місць за роботу у важких та шкідливих умовах праці нараховано та виплачено доплату працівникам структурних підрозділів служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд: Львівської залізниці – 98 тис. грн. (136 особам), Придніпровської – 3 тис. грн. (14 особам); працівникам Київського будівельно-монтажного експлуатаційного управління Південно-Західної магістралі за п’ять місяців поточного року за шкідливі умови праці виплачено 51,1 тис. грн.

Також у листі зазначено, що поліпшення стану санітарно-побутових умов і підвищення якості побутового обслуговування працівників на виробництві проводиться відповідно до „Комплексних заходів з досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань та аварій по господарству ЦБМЕС на 2011 рік”, на що заплановано 1617,1 тис. грн. За оперативними даними Главку, протягом чотирьох місяців на ці цілі витрачено 484,9 тис. грн., або 29,9 % до плану.

Володимир ДОРОШЕНКО, головний технічний інспектор праці Ради профспілки