Починаючи з 2005-го щороку питання стану справ з виконання Програми розглядається на засіданнях президії Ради профспілки, технічна інспекція праці бере участь у весняних та осінніх комісійних оглядах, дає рекомендації й зауваження щодо ходу виконання проекту.


На проведення робіт у 2011 році було передбачено понад 9 млн грн. Згідно з оперативними звітами, використано 66,1 % цих коштів.


В інформації Главка відзначено, що службами та підприємствами локомотивного господарства Донецької, Львівської, Одеської та Південно-Західної залізниць Програму виконано у повному обсязі.


Із 68 будинків та 14 кімнат відпочинку локомотивних бригад повністю приведено до сучасного рівня 64 будинки і всі кімнати.


У першому півріччі 2012 року планується завершити ремонт бригадних будинків станцій Харків (локомотивне депо Основа) і Лозова (локомотивне депо Лозова) Південної залізниці.

 

Також на 2012 рік планом капітального ремонту передбачено виконання робіт у будинку відпочинку локомотивних бригад станції Дніпропетровськ Придніпровської залізниці. Виникли проблеми з бригадним будинком станції Запоріжжя-2 (локомотивне депо Мелітополь), який перебуває на балансі Запорізької міської ради. Для їх вирішення у 2012-му заплановано виділення коштів на переобладнання будівлі їдальні моторвагонного депо під будинок відпочинку локомотивних бригад.


Главк запевнив, що і надалі здійснюватиме організацію робіт і контролюватиме культурно-санітарний стан в будинках і кімнатах відпочинку локомотивних бригад.


Рада профспілки, зі свого боку, внесла пропозиції до проекту нової редакції Закону «Про залізничний транспорт» щодо необхідності створення належних умов для міжрейсового відпочинку локомотивних і поїзних бригад і триматиме це питання на постійному контролі. Попереду – значний обсяг роботи щодо завершення Програми, обладнання будинків меблями, кімнат приймання їжі – кухонним інвентарем, забезпечення працівників гарячим харчуванням у їдальнях та буфетах. Необхідно поступово наближатися до мети – створення сучасних європейських умов у бригадних будинках.


Володимир ДОРОШЕНКО,
головний технічний інспектор праці Ради профспілки