«Шановні колеги, дорогі спілчани!


Зараз ми стоїмо на порозі важливої події для нашої профспілки – VII з’їзду. Цього року він проходитиме під знаком 25-ліття з дня створення профспілки залізничників і транспортних будівельників у незалежній Україні.


За чверть століття – з 23 січня 1992 року – спільними зусиллями нам вдалося зробити чимало. Час ставив перед нами багато викликів, які ми всі разом з гідністю долали.


Протягом звітного періоду, що пройшов, ми знаходили і продовжуємо шукати можливості усіма законними шляхами відстоювати нашу непохитну позицію щодо захисту трудових прав і соціально-економічних інтересів спілчан.


2012–2016 роки видалися важкими, а останні – драматичні в нашій новітній історії…


Для профспілки вони запам’ятаються, перш за все, солідарними акціями протесту проти антисоціальних намірів Уряду, за гідність людини праці, а також принциповими трудовими спорами з Укрзалізницею, Міністерством інфраструктури, Кабміном…


Профспілка завжди прагне до позитивного вирішення нагальних проблем на користь наших спілчан, і за будь-яких умов ми завжди тримаємо руку на пульсі подій, розраховуємо перспективні кроки, постійно вдосконалюємо свою роботу, з року в рік підтверджуючи наше незмінне гасло: «В єдності – наша сила!».


Дуже приємно, що профспілкові лави постійно поповнюються молодими лідерами, активістами й спілчанами.


…Останнє п’ятиліття видалося дуже непростим для профспілки, залізничного транспорту й економіки країни загалом. Залізнична галузь зазнала суттєвих перетворень, з грудня 2015-го почало функціонувати Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця».


Це спонукало нас вийти на новий рівень соціального діалогу, а також у настільки непростих умовах зважувати кожен крок, щоб не втратити довіри спілчан, адже саме зараз вони найбільше потребують підтримки і надійної опори.


На сьогодні найважливішим є збереження напрацьованого роками соціального пакету і закріплення усіх пільг і гарантій залізничників у новому головному соціальному документі – колективному договорі ПАТ «Укрзалізниця», робота над яким досі триває.


Тож профспілка й надалі принципово відстоюватиме права кожного спілчанина, а всі разом, пліч-о-пліч, ми маємо працювати над зміцненням її єдності й потужності.


Завтра на черговому з’їзді ми підсумуємо свою роботу за звітний період і намітимо плани на майбутнє».