Дорожній комітет профспілки Львівської магістралі проаналізував зайнятість, умови праці і виробничого побуту, дотримання трудових прав працівниць. У 2015-му кількість працюючих жінок зменшилася на 247 осіб, з них 111 – працівниці відомчих медичних закладів. Проте жодна не була звільнена за ініціативою адміністрації. Стабільною, близько 2 тис., лишається кількість залізничниць, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною. Для працюючих жінок створено належні санітарно-побутові умови, кількість кімнат приймання їжі, гардеробних, душових відповідає нормативам. У 2015-му на 49 зменшилась кількість жінок, умови праці яких не відповідають санітарно-гігієнічним нормам.


На звітно-виборних зборах і конференціях первинок спілчанки порушували злободенні питання про зниження рівня реальних доходів працівників, втрачені позиції соціальної захищеності, зокрема оздоровлення працівників і їхніх дітей. У колективах висловлюється занепокоєння щодо збереження робочих місць, можливого звуження соціального пакету у майбутньому колдоговорі ПАТ.


Водночас жінки, яких серед наших спілчан 37 %, активніше за чоловіків беруть участь у громадській діяльності. Зокрема, очолюють більшість (89 із 157) первинних профорганізацій, кожну другу цехову і кожну третю профгрупу. Вони становлять майже половину членів профкомів, 80 % складу ревізійних комісій і 49 % членів дорожнього комітету профспілки.


У більшості трудових колективів проведено урочисті зібрання, профкоми подбали про заохочення активісток, організацію концертів за участі артистів-аматорів або придбали для жінок квитки на культурно-мистецькі заходи, поінформував перший заступник голови дорожньої профорганізації Львівської  залізниці Олег ТХІР.


Терком профспілки організував зустрічі правового і технічного інспекторів праці Ради профспілки в дорожній профорганізації Придніпровської залізниці з активістками Запорізького вузла, в ході яких спілчанок поінформовано про усунення наявних недоліків в організації праці жінок, дотриманні вимог трудового законодавства, створення безпечних і нешкідливих умов праці та її оплати.


З метою сприяння розвитку ініціатив із впровадження проектів за здоровий спосіб життя профпрацівники відвідали спорткомплекс «Локомотив» і поспілкувалися з працівницями, які регулярно відвідують тренування. Справжнім подарунком до свята став концерт, до якого терком залучив місцевих школярів. А в Мелітопольській дистанції сигналізації та зв’язку молодіжною радою первинки влаштовано змагання з боулінгу, повідомив ПРЕС-ЦЕНТР
Запорізького теркому профспілки.

«Тематичні заходи проведено у більшості первинок дорожньої профорганізації «Придніпровська залізниця». Профспілкові комітети подбали про заохочення профпрацівниць та активісток.


На зустрічах у трудових колективах дистанції колії і локомотивного депо Нижньодніпровськ-Вузол, дніпропетровських моторвагонного і локомотивного депо, дистанції колії, Павлоградській та Апостолівській дистанціях сигналізації та зв’язку порушувалися питання виконання колдоговорів, усунення недоліків в організації та оплаті праці жінок, створення безпечних умов роботи, оздоровлення працівників і членів їхніх родин. По закінченні заходів відбулись музичні вітання. У Дніпропетровському пасажирському вагонному депо, експлуатаційному вагонному депо Батуринське, управлінні регіональної філії з ініціативи голів первинок та за активної допомоги молодіжних рад проведено виставки народної творчості. Талановиті залізничниці представили глядачам розмаїття незвичайних виробів, створених власноруч. А на Апостолівському залізничному вузлі пройшла традиційна церемонія «Жінка року», яка завершилась святковим концертом», — повідомив завідувач відділу оргмасової та соціально-побутової роботи дорпрофсожу Володимир РОМАНЕНКО.

«Попаснянская территориальная профорганизация ежегодно принимает участие в Глобальной кампании МФТ за достойный труд и достойную жизнь для женщин. Не стал исключением и 2016-й. Терком провел рейд по предприятиям, проверяя условия труда и производственного быта железнодорожниц. Комиссия отметила выполнение плана текущего ремонта женской душевой в вагонном депо, завершение восстановительного ремонта комнаты гигиены женщин в строительно-монтажном управлении, а также реконструкцию и капитальный ремонт комнат отдыха локомотивных бригад моторвагонного депо Сватово.


В трудовых коллективах состоялись торжественные собрания, некоторые первички, например, локомотивного депо и строительно-монтажного управления, поздравили работниц концертами художественной самодеятельности. Поощрены профактивистки, не забыты и женщины-ветераны. Хорошим подарком стал концерт Народного артиста Украины О.Гаврилюка», – повідомив ПРЕС-ЦЕНТР Попаснянського теркому профспілки.

«На торжественном собрании в Красноармейском локомотивном депо звучали искренние пожелания от руководства и профкома для всех женщин, а их у нас в коллективе 111. К празднику им вручены поощрительные премии. От всей души поздравили нарядчика локомотивных бригад Е.Московец с наградой – знаком «Залізнична слава» ІІІ степени. Конечно, не обошлось и без праздничного концерта», – поділилась голова первинки локомотивного депо Красноармійск Валентина Янишева.