Учасників зібрання тепло привітали перший заступник Голови профспілки Олександр Мушенок і директор департаменту охорони праці та промислової безпеки ПАТ «Укрзалізниця» Валерій Сусленко.

 

У зв’язку з відзначенням ювілейної дати та за особистий внесок у створення позитивного іміджу галузі Валерій Сусленко вручив знак «Залізнична Слава» ІІІ ступеня головним технічним інспекторам праці Ради профспілки: в Лиманській дорожній профорганізації – Андрію Шепілову, дорожній профорганізації Львівської залізниці – Юрію Ковальчуку, Південно-Західної залізниці – Андрію Овсієнку; технічним інспекторам праці Ради профспілки – в Одеській дорожній профорганізації Сергію Гілці та дорожній профорганізації Придніпровської залізниці (Криворізький терком) – Галині Ісаєвій, а також заступнику голови Харківської територіальної профорганізації Андрію Нечипоренку.


Олександр Мушенок вручив профспілкові нагороди за активну та плідну роботу щодо здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці, створення безпечних і нешкідливих умов праці залізничників та з нагоди ювілею:


Почесний знак «За заслуги перед профспілкою» – технічному інспектору праці Ради профспілки в Одеській дорожній профорганізації Яну Ваверу; заступнику голови дорожньої профорганізації – головному технічному інспектору праці Ради профспілки на Придніпровській залізниці Андрію Лейку; головному технічному інспектору праці Ради профспілки в дорожній профорганізації Південної залізниці Олександру Прокопчуку;


Знак «За активну роботу в профспілці» – технічному інспектору праці Ради профспілки в Лиманській дорожній профорганізації Володимиру Соболеву;


Почесну грамоту Ради профспілки – технічному інспектору праці Ради профспілки в дорожній профорганізації Південно-Західної залізниці Ігорю Білому.

Учасники святкового заходу поділилися спогадами та зробили пам’ятну світлину на згадку про урочистості…

ДО ТЕМИ

Як відомо, саме 18 травня 100 років тому було створено технічну інспекцію праці профспілок . На всіх етапах становлення і розвитку вона забезпечувала виконання своєї головної функції – захист прав працюючих на безпечні і здорові умови праці, а також соціальний захист осіб, які постраждали на виробництві, а це – сотні збережених життів, здоров’я працюючих та захист десятків сімей загиблих.

Протягом останнього десятиріччя технічною інспекцією праці Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України здійснено більш як 15,5 тис. перевірок з охорони праці на 6720 підприємствах (структурних підрозділах). При цьому виявлено 136 тис., порушень вимог нормативних актів з охорони праці, внесено роботодавцям 9536 висновків та подань щодо їх усунення.

Взято участь у спеціальному розслідуванні 2022 нещасних випадків, роботі комісій з прийняття в експлуатацію 1623 нових і реконструйованих об’єктів виробничого та соціально-культурного призначення.

Призупинялась експлуатація 2624 виробничих об’єктів, машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, підготовлено до розгляду виборними профорганами дорожніх і територіальних комітетів профспілки 1400 питань з охорони праці.

За участю технічних (головних технічних) інспекторів праці проводилось формування та укладення 386 колективних договорів та угод на підприємствах і в структурних підрозділах галузі, розглянуто 967 звернень членів профспілки, з яких 896 вирішено позитивно.

За результатами проведених перевірок технічною інспекцією праці Ради профспілки виявлялися факти недоплати працівникам за час проходження технічного навчання, медичної комісії, роботу у важких і шкідливих умовах праці, відсутності забезпечення молоком, спецодягом, спецвзуттям, мийними та знешкоджувальними засобами тощо.

Загалом за підсумками роботи технічної інспекції праці Ради профспілки за останні 10 років працівникам повернуто понад 1,8 млн грн.