Президія Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України 9 січня 2013 року затвердила вимоги до Кабінету Міністрів України щодо державної підтримки залізничного транспорту та соціального захисту працівників галузі.

Відповідь на вимоги профспілки, яку надало Міністерство інфраструктури України за дорученням Уряду, не задовольнила профспілку, і Рада профспілки на засіданні 12 березня п. р. ухвалила рішення про вступ у колективний трудовий спір з Кабінетом Міністрів України.

Національна служба посередництва і примирення схвалила вимоги профспілки і зареєструвала колективний трудовий спір на національному рівні.

Була створена примирна комісія для урегулювання трудового спору за участі представників Міністерства інфраструктури, Міністерства соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної адміністрації залізничного транспорту України та профспілки залізничників і транспортних будівельників. Посередником у розв’язанні колективного спору виступив Голова Національної служби посередництва і примирення О.Окіс.

Однією з вимог профспілки було приведення контрактної форми трудового договору провідників пасажирських вагонів до вимог трудового законодавства. З метою вирішення цього питання примирною комісією було створено робочу групу за участі фахівців Міністерства соціальної політики, Міністерства інфраструктури, Національної служба посередництва і примирення, Державної адміністрації залізничного транспорту України та профспілки. Після тривалої та напруженої роботи в робочій групі вдалося досягти компромісу, який було схвалено примирною комісією.

Сторони переговорів домовились переглянути трудові контракти провідників пасажирських вагонів, при цьому упорядковується перелік додаткових підстав для дострокового розірвання контракту, термін укладення контракту не може були менше одного року, а звільнення працівника до закінчення терміну контракту з підстав, передбачених контрактом, можливо лише за попередньою згодою профкому профспілки, членом якої є працівник.

В даний час Радою профспілки проводиться робота з Державною адміністрацією залізничного транспорту щодо внесення змін до існуючих контрактів провідників пасажирських вагонів з урахуванням рішення примирної комісії.

Відділ інформації Ради профспілки