Обурення транспортних профспілок викликає і те, що через постійні кадрові зміни у Міністерстві затягується розгляд питань, які потребують негайного вирішення.


Д.Роменський за дорученням Кабінету Міністрів презентував «План пріоритетних дій Уряду на 2016 рік» у сфері інфраструктури. Транспортників загалом стосуються п’ять пунктів цього документу, та лише один – безпосередньо залізничної галузі.


Так, найважливішими завданнями Кабмін визначив відновлення мережі доріг та формування якісно нової системи управління та фінансування дорожнього господарства; здійснення контролю за рухом вантажного транспорту на дорогах загального користування; приєднання України до Європейського авіаційного простору; удосконалення системи державного управління на морському і річковому транспорті та у сфері торговельного судноплавства; реформування залізничного транспорту (тож заступник Міністра, зокрема, зазначив, що подальші кроки в цьому напрямі передбачають створення нової моделі управління).


У цьому контексті В.Бубняк нагадав заступнику Міністра Д.Роменському, що однією з головних вимог профспілки, за якої вона погодилася на реструктуризацію в галузі, було й залишається відчутне підвищення заробітної плати усім працівникам. Саме цим пояснювалась залізничникам необхідність реформ. Проте знову і знову розгляд загостреного питання, що не сходить з порядку денного, на рівні ПАТ відкладається. І від Міністерства немає ніякої підтримки!


У стислій доповіді (через брак (?!) наданого часу) лідер нашої профспілки зазначив також, що головним інвестором має бути держава, а наразі відбувається навпаки – «Укрзалізниця» виконує невластиві їй функції (йдеться про будівництво мостів, автошляхів тощо). Водночас зовнішні інвестиції перетворилися… на борг у 37 млрд. грн.! Він важким тягарем ліг на плечі залізничників і не сприяє ефективному розвитку галузі.


Також В.Бубняк навів приклади незрозумілих управлінських рішень, нав’язаних галузі. Зокрема, щодо передачі філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» за рішенням Мінінфраструктури «сорокарічних» поромів, які ще жодного разу не виконували своїх прямих функцій. Проте витрати на їх утримання вже становлять близько 8 млн грн. Водночас залізничний транспорт потребує чималого фінансування на оновлення – придбання, зокрема, вантажних вагонів. Потрібні кошти і на оздоровлення працівників, що є, до речі, ще однією нагальною проблемою, яку також необхідно оперативно вирішувати.


Тож, підсумував лідер профспілки, залізничники знов-таки сподіваються як на дієву підтримку держави, так і на позитивну реакцію Міністерства. Адже вони повинні бачити, що працюють у країні, якій потрібна їхня праця. Але щоб терпець не урвався…


Відділ інформації Ради профспілки


ДО ТЕМИ


Зважаючи на стислий регламент зустрічі, перелік пропозицій профспілки у письмовому вигляді її Голова В.Бубняк передав заступнику Міністра Д.Роменському і наполіг на ознайомленні з ними Міністра інфраструктури В.Омеляна. Крім того, сьогодні, 23 червня, на адресу Міністра з цього приводу спрямовано й офіційного листа.
Також сьогодні за підсумками зустрічі, що відбулась вчора, 22 червня, на адресу Міністра інфраструктури В.Омеляна направив листа Голова Федерації профспілок транспортників України Вадим Ткачов.
Додаємо скановані тексти цих листів .