ІV Форум молоді профспілки залізничників і транспортних будівельників України звертає увагу на недосконалість рішення Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р., № 1191 “Деякі питання управління вищими учбовими закладами”, у відповідності до якого усі вищі навчальні заклади залізничного транспорту, які знаходилися у сфері управління Міністерства інфраструктури, передані в підпорядкування Міністерству освіти і науки.

Передача абсолютно всіх навчальних закладів не враховує чинних положень Законів України “Про транспорт” та “Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування”. Цими нормативними документами передбачається, що в галузі має залишитися власна навчальна база. Така система організації підготовки персоналу позитивно зарекомендувала себе в Росії, Казахстані, Франції, Німеччині, Іспанії та інших країнах.

Враховуючи, що від професійного рівня персоналу залежить стабільне і ефективне функціонування галузі, планується зберегти у складі новоствореного Товариства дорожні центри професійного розвитку персоналу і сім вищих навчальних закладів І рівня акредитації. Таким чином, має бути створена галузева система підготовки і перепідготовки кадрів масових робочих професій і технічних працівників – навчальний Центр ПАТ “Укрзалізниця”, який матиме розгалужену регіональну мережу філій трьох рівнів: галузевий центр, регіональні (технікуми) і локальні (дорожні технічні школи) центри.

Проте Міністерство освіти і науки здійснює заходи щодо перепрофілювання окремих вищих навчальних закладів I рівня акредитації, що в подальшому, на наш погляд, унеможливить їх передачу до статутного фонду новоствореного ПАТ залізничного транспорту загального користування.

Більшість із нас отримали освіту у навчальних закладах залізничного транспорту. Ми пишаємось тим, що ще у студентські роки вдягнули залізничну форму, це дисциплінувало нас і допомогло швидше адаптуватись на виробництві. Ми користувались соціальними гарантіями, як усі залізничники, на відміну від теперішніх студентів.

З огляду на те, що залізнична галузь забезпечує національну безпеку України у сфері перевезень, а її діяльність пов’язана з високим ризиком матеріальних, моральних та людських збитків, просимо Вас вжити заходів щодо збереження в галузі базових навчальних закладів, що за 150 років функціонування залізниць і вищих навчальних закладів залізничного профілю в Україні сформували власну дієву систему підготовки кадрів, оскільки навчальні заклади завжди перебували у сфері управління залізничного транспорту.

Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку!

24 жовтня 2013 р.