«У зв’язку із запровадженням заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, Урядом України введено обмеження на рух пасажирських перевезень. Втім, залізничний транспорт продовжує залишатися стратегічно важливим для економіки та безпеки держави, оскільки забезпечує, крім пасажирських перевезень, ще й велику кількість вантажних, як для промисловості, так і об’єктів мобілізаційного характеру. Тому залізничники змушені працювати цілодобово, щоб здійснювати зазначені перевезення та забезпечувати безпеку руху. 

 

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України, яка об’єднує майже 300 тисяч працівників АТ «Українська залізниця», звертає Вашу увагу на те, що залізничники є відповідальними і дисциплінованими працівниками, які у складні для країни часи завжди підставляли своє плече. 

 

Тому профспілка вкотре звертається до керівництва держави та органів державного управління з такими вимогами: 

1. Звільнити від сплати земельного податку землі залізничного транспорту, як це визначено до земель дорожнього господарства − автомобільних доріг загального користування.

2. Забезпечити безумовне виконання статті 10 Закону України «Про залізничний транспорт» і виділити з Державного бюджету кошти на 2020 рік на будівництво та реконструкцію магістральних залізничних ліній, об’єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезення пасажирів у поїздах далекого та місцевого сполучення.

3. Залишити чистий прибуток, отриманий Укрзалізницею за підсумками роботи в 2019 році, у розпорядженні Товариства і не сплачувати дивіденди у розмірі 90% акціонеру – Кабінету Міністрів України.

4. Забезпечити 100-відсоткову компенсацію витрат, понесених АТ «Укрзалізниця» за перевезення пільгових категорій пасажирів – громадян України.

5. Забезпечити компенсацію Товариству з Дорожнього фонду 2020 року акцизного податку, сплаченого при закупівлі дизельного палива, для потреб тягового рухомого складу.

 

Нині залізнична галузь особливо потребує державної підтримки, а у разі позитивного вирішення зазначених вище вимог стане можливо забезпечити стабільну роботу Товариства та подбати про його працівників. 

У цей складний для галузі час залізничники вправі розраховувати на допомогу держави, як це відбувається в цивілізованих країнах. Сподіваємось, що держава не перекладе всі негаразди, пов’язані з обмеженнями, на їх плечі».