«На виконання плану заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади, до Верховної Ради України VII скликання було подано на розгляд законопроект (від 8.08.2014 р., № 4435а) щодо бюджетної децентралізації «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», яким передбачено передачу у комунальну власність відомчих закладів охорони здоров’я залізничного транспорту України.

У зв’язку з цим Рада профспілки неодноразово зверталась до урядових органів та високопосадовців щодо неприпустимості передачі медичних закладів залізничного транспорту у комунальну власність.

Зокрема, Міністерство інфраструктури за дорученням Кабінету Міністрів України від 29.08.2014 р., № 30472/1/1-14 розглянуло наше звернення, та, зважаючи на перспективу руйнації всієї системи охорони здоров’я залізничного транспорту, яка крім функцій з надання медичних послуг населенню виконує специфічні загальнодержавні функції медичного забезпечення безпеки руху поїздів, підтримало позицію Укрзалізниці і профспілки, та листом від 3.09.2014 р., № 5618/45/14-14 зверталося до Кабміну з категоричною незгодою щодо передачі відомчих медичних закладів залізничного транспорту в комунальну власність.

 

Крім цього, за інформацією Міністерства фінансів України, в попередніх показниках проекту Державного бюджету України на 2015 рік було враховано видатки за бюджетною програмою КПКВК 3104040 «Медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту» в обсязі 759,7 млн грн.

Проте, як стало відомо Раді профспілки, в остаточному варіанті проекту Державного бюджету України на 2015 рік не враховано видатки на фінансування медичних закладів залізничного транспорту.

У зв’язку з цим, просимо вжити заходів щодо збереження галузевих закладів охорони здоров’я залізничного транспорту у сфері підпорядкування Міністерства інфраструктури України та їх належного фінансування з Державного бюджету України».