Комітет з призначення керівників
особливо важливих для економіки підприємств

Міністерства економічного розвитку

і торгівлі України

Шановні члени комітету!

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України, яка налічує понад 400 тис. членів, підтримує рішення Уряду про проведення конкурсного відбору на посаду голови Правління публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (ПАТ «Укрзалізниця») та вимагає призначити на цю посаду особу тільки зі складу залізничників.

Проаналізувавши цілі, завдання конкурсу та основні вимоги до претендентів на посаду голови Правління ПАТ «Укрзалізниця», Рада профспілки звертає увагу членів комітету на ряд особливостей роботи залізничного транспорту:

Перше. Жорстка централізація управління перевізним процесом вимагає від керівника досконалого знання технології роботи кожного з 2000 структурних підрозділів.

Друге. Програма реформування залізничного транспорту, затверджена Кабміном у 2011 році, передбачає поетапне (3 етапи протягом 10 років) приведення виробничих потужностей та кадрового потенціалу до здійснюваних обсягів роботи. Це може призвести до вивільнення майже 100 тис. працівників та перепрофілювання сотень структурних підрозділів. Зробити це без негативних наслідків для галузі та конфліктних ситуацій у трудових колективах зможе тільки керівник, який знає виробництво, має авторитет і підтримку серед залізничників.

Третє. Знос основних фондів залізниць уже перевищує 80 %, а їх активної частини – рухомого складу 90 %. За цих умов стабільна експлуатаційна діяльність залежить від професійного безпомилкового рішення щодо спрямування обмежених фінансових ресурсів на оновлення та ремонт технічних засобів. Некомпетентність керівників галузі призводить до розподілу фінансових потоків не за нагальною потребою. Прикладом цього є стан справ з рухомим складом, вартість відкладених ремонтів якого сягає вже понад 20 млрд грн.

Четверте. Наша профспілка підтримала урядову програму реформування галузі з тією умовою, що соціальні здобутки більш як 300 тис. залізничників та 220 тис. ветеранів праці – пенсіонерів буде збережено.

Це було закладено в Законі України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування».
В той же час залізничний транспорт за два останні роки за рівнем заробітної плати опустився на 14 місце серед галузей економіки України, що є найгіршим показником за останні десятки років, і призводить до зубожіння працівників стратегічної для держави та її економіки галузі.

Робота над проектом колективного договору ПАТ «Укрзалізниця» засвідчила, що лише керівник-залізничник здатний усвідомити важливість гідного рівня соціального захисту як необхідної складової для соціальної злагоди в трудових колективах.

Однак досвід роботи свідчить, якщо до керівного складу Укрзалізниці потрапляють особи, які не мають жодного відношення до залізничного транспорту, то позитивних змін не очікуй.

Враховуючи вищевикладене, Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників України вимагає:

– включити до складу комітету, який буде готувати пропозиції комітету з призначення керівників, представника нашої профспілки;

– голову Правління ПАТ «Укрзалізниця» призначити за конкурсним відбором тільки зі складу залізничників, які мають досвід керівної роботи в галузі та беззаперечний авторитет у трудових колективах.

Сподіваємось на розуміння нашої позиції та її врахування.

З повагою
за дорученням центрального виборного органу профспілки – президії Ради профспілки

Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України
В.М. БУБНЯК