“Шановний пане Президенте!

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звертається до Вас, шановний Петре Олексійовичу, як до гаранта державного  суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з проханням втрутитися в наступну ситуацію.

Всеукраїнська профспілка залізничників і транспортних будівельників представляє інтереси майже 400 тис. працівників залізничного транспорту і транспортного будівництва. Соціальними партнерами профспілки є залізниці України, підприємства залізничного транспорту України, а також Державна адміністрація залізничного транспорту України.

Від нормальної, стабільної  роботи залізничної галузі залежить добробут та благополуччя всіх без виключення членів профспілки.
В умовах сьогоденної критичної економічної та соціально-політичної ситуації в нашій країні, галузь також зазнала негативних наслідків. Проте, не дивлячись на величезні втрати внаслідок бойових дій на Сході країни, пошкодження власної інфраструктури, складні економічні умови, галузь продовжує наповнювати державний бюджет України та місцеві бюджети, в тому числі за рахунок простих залізничників, які вимушені працювати в умовах неповного робочого часу,  брати відпустки без збереження заробітної плати тощо.

Прикро констатувати, що до всіх цих негативних чинників додається ще факт розповсюдження необґрунтованої та упередженої інформації про Укрзалізницю, підприємства галузі та її керівників у засобах масової інформації. Звучать звинувачування у незаконній закупівлі товарів, робіт та послуг, отриманні хабарів тощо, не доведені в установленому порядку, на підприємствах галузі проводяться постійні перевірки. 

Так, на виконання Постанови старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України від 29.09.2014 р. Державною фінансовою інспекцією України проведено позапланову виїзну ревізію окремих питань  фінансово-господарської діяльності Державної адміністрації залізничного транспорту України. Доручалося встановити обставини  порушень з боку посадових осіб щодо проведення в 2014 році державних закупівель.

За результатами проведеної ревізії Держфінінспекція України не виявила жодних порушень законодавства щодо здійснення державних закупівель для залізничної галузі – ані фактів поставки запчастин  та виконання робіт за завищеними цінами, ані фактів розподілу готівки за схемою, що вказувалась у постанові слідчого.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 04.09.2014 р. до  листа Служби безпеки України від 31.08.2014 р. № 598 Міністерством інфраструктури України було проведено перевірку окремих питань діяльності Державної адміністрації залізничного транспорту України відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 08.09.2014 р. № 198-Г. Перевірку  завершено 18.11.2014 р., однак  до теперішнього часу Акту проведення перевірки ні Укрзалізниця, ні підприємства,  підпорядковані Укрзалізниці, не отримували. Тож  не  можна зробити висновок щодо порушеннь з боку керівництва Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту.
 

Крім цього, дестабілізує роботу залізничної галузі діяльність керівників та працівників Антимонопольного комітету України щодо залізничної галузі. Це стосується рішення комітету від 07.08.2014 № 922-р/пк-ск про призупинення процедури закупівлі, та рішення від 19.09.2014 № 1144- р/ПК-ск, яким зобов’язано Укрзалізницю скасувати процедуру закупівлі, що проводилась на виконання підпункту 2 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 200 «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», та рішення від 24.10.2014 р. № 1323-р/пк-ск щодо відміни процедури закупівлі вугілля .

Захищаючи інтереси галузі, Державна адміністрація залізничного транспорту змушена була звернутися до суду за захистом своїх інтересів. Вищезазначені рішення Антимонопольного комітету  України були визнані  протиправними та скасовані  постановами Окружного адміністративного суду м. Києва.

Ми розуміємо, що необхідно боротися з такими явищами, як корупція, але вважаємо, що правоохоронні та контролюючі органи мають  діяти в рамках законності, з дотриманням професійної етики. Вони  не повинні розповсюджувати  непідтверджену негативну інформацію щодо галузі та її керівників у засобах масової інформації, висувати звинувачення, які не мають доказової бази. Такі дії  дестабілізують  роботу залізничної галузі та створюють напругу в трудових колективах.

Значні труднощі в роботі викликають також постійні зміни керівництва Укрзалізниці. З  моменту створення Державної адміністрації залізничного транспорту України  змінилося 13 генеральних директорів, тривалість перебування на цій посаді становила в окремих випадках 8 місяців. На даний час  галузь майже 3 місяці не має керівника,  що не дає можливості оперативно вирішувати нагальні питання, належно виконувати основні функції та завдання галузі.
 

Враховуючи викладене, просимо Вас, пане Президенте, вжити заходів щодо припинення висунення безпідставних звинувачень керівництву галузі та надання залізницям і підприємствам галузі можливості нормально функціонувати, забезпечувати безперебійний процес перевезення пасажирів і вантажів, виконувати зобов’язання перед державою та українським народом.

Ще раз наголошуємо: ми повністю підтримаємо зусилля керівництва Держави  щодо боротьби з корупцією, але строго в рамках законності.

Ухвалено на засіданні Ради профспілки 27.11.2014 р.

 З повагою

Вадим Ткачов, Голова Федерації профспілок транспортників України,
Голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України»