Ми, делегати VІ з’їзду профспілки залізничників і транспортних будівельників України, звертаємося до Президента України Віктора Федоровича Януковича з метою перенесення святкування професійного свята – Дня залізничника на першу неділю серпня.

Враховуючи значний внесок залізниць у розвиток народного господарства, Центральний виконавчий комітет СРСР у 1936 році вперше встановив професійне свято працівників сталевих магістралей – День залізничника, який відзначався щорічно в першу неділю серпня. Донині залізничники відзначають свято в цей день в переважній більшості країн СНД.

Після створення незалежної України Указом Президента Леоніда Кравчука від 15.07.1993 р. дата святкування Дня залізничника залишилася незмінною. Таким чином, залізничники традиційно відзначали своє професійне свято у першу неділю серпня.

Указом Президента України Леоніда Кучми від 11.12.2002 р. День залізничника було перенесено на 4 листопада. Ця дата була приурочена до дня прибуття 4 листопада 1861 року до Львова першого пасажирського поїзда з Відня.

Значна частина залізничників не погодилася з перенесенням дати Дня залізничника і продовжувала відзначати своє професійне свято по-старому, тобто в першу неділю серпня. У ці дні у галузі підбиваються підсумки роботи за перше півріччя, проводиться вшанування передовиків виробництва, організовуються культурно-масові та спортивні заходи. Переважно такі заходи проводяться на стадіонах, спортивних майданчиках, у парках, відкритих місцях, що сприяє підвищенню їх масовості та урочистості.

Останнім часом питання перенесення професійного свята залізничників стало темою обговорення в трудових колективах залізниць. Працівники Донецької, Одеської, Придніпровської, Південної, Південно-Західної та Львівської залізниць вимагають відновлення дати святкування Дня залізничника у першу неділю серпня.

Враховуючи викладене і представляючи інтереси трудових колективів залізниць, підприємств і організацій галузі, делегати VІ з’їзду профспілки залізничників і транспортних будівельників України  наполегливо просять Вас, шановний Вікторе Федоровичу, прийняти рішення про перенесення Дня залізничника на першу неділю серпня.