Наприкінці 2014 року галузева система охорони здоров’я налічувала 105 відомчих медичних закладів. До статутного капіталу ПАТ «Укрзалізниця» увійшли10 лікарень, які фінансуються із власних коштів, а решта відомчих медичних закладів було передано до комунальної власності, і вони фінансуються з місцевих бюджетів. В той же час відповідно до ст. 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, а держава сприяє розвитку лікувальних закладів усіх форм власності. Заклади охорони здоров’я, що залишились на залізничному транспорті, крім специфічних завдань із забезпечення безпеки руху поїздів виконують суто медичні функції та надають медичні послуги працівникам та пенсіонерам галузі, а також членам їх сімей, які є громадянами України і мають право на ефективне та доступне медичне обслуговування нарівні з іншими громадянами.

 

На сьогодні ПАТ «Укрзалізниця», що є державним акціонерним товариством, не може в повній мірі забезпечити належне фінансування відомчих медичних закладів. У зв’язку з цим постають питання придбання та ремонту медичного обладнання, утримання приміщень, оплати комунальних послуг, закупівлі реактивів та витратних матеріалів для проведення аналізів, досліджень, діагностики працівників, членів сімей та пенсіонерів в умовах амбулаторного лікування. У зв’язку з цим заклади охорони здоров’я ПАТ «Укрзалізниця» гостро потребують державної фінансової підтримки.

 

VІІ з’їзд профспілки звертається від імені багатотисячного трудового колективу товариства з вимогою забезпечити фінансування діяльності галузевих медичних закладів із державного бюджету з метою недопущення підміни медичного лікування платними послугами, забезпечення конституційного права працівників, членів їх сімей та пенсіонерів галузі на безоплатне медичне обслуговування.