«Я знаю, що пліч-о-пліч зі мною кращі, міцніші за сталь, запекліші за вогонь, сильніші за будь-яку стихію. Серця українських воїнів б’ються в унісон з серцями мільйонів співгромадян і всіх волелюбних людей світу…», – так про непереможних і безстрашних українських захисників сказав у привітанні Головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Валерій ЗАЛУЖНИЙ.


День Збройних Сил України – свято мужності, відваги, волі та героїзму.

 

Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, кому випав нелегкий, але достойний шлях – захищати Україну, її суверенітет і незалежність. 

 

Ми пам’ятатимемо відданих присязі і своїй країні полеглих в бою ГЕРОЇВ, які назавжди залишаться в історії Перемоги України. 

 

Ми віддаємо шану і безмежно дякуємо усім українським воїнам за наше життя і майбутнє. 

 

Ми віримо у вас! Ви стали щитом Європи та всього цивілізованого світу. Ви – взірець наслідування для майбутніх захисників! Ви – незламні герої нашого часу!

 

Слава Україні! Героям Слава!


ДОВІДКОВО

Свято було започатковано постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування була обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон «Про Збройні Сили України». За Конституцією, армія відповідає за оборону країни, захист її територіальної цілісності, суверенітету й недоторканності.

 

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних Сил України».

 

Фактично, цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невіддільного елемента її воєнної організації. Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування Збройних Сил України –  закони «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України».

 

Довідковий матеріал підготовлено з джерела