Оскільки 19 липня 2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 року № 2352-IX, яким до ст. 119 КЗпП внесено зміни в частині виключення норми щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільненняпрофспілка звернулася до Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна з пропозицією зберегти зазначену виплату.

 

У листі зауважено, що хоча за Законом № 2352-IX знято обов’язок з роботодавця щодо збереження середнього заробітку цій категорії працівників, проте ст. 9¹ КЗпП передбачено, що підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

 

Тож очікуємо невідкладно розпочати переговори щодо вирішення цього питання, бо не можна зараз залишати працівників АТ «Укрзалізниця», які боронять кордони нашої країни від російських загарбників, та їхні сім’ї без фінансової підтримки.