Первинна профорганізація Дніпровського пасажирського вагонного депо філії «Пасажирська компанія» шукає різні можливості допомогти своїм спілчанам, які через війну змушені були виїхати з рідних міст і знайшли прихисток у Дніпрі. Географія місць, з яких рятувались наші колеги, болить кожному українцю: Маріуполь, Ясинувата, Авдіївка, Рубіжне, Верхньоторецьке, Луганськ, Новогородівка, Горлівка, Билбасівка, Українськ, Великомихайлівка, Енергодар…

«Ці люди опинилися у складній ситуації, – розповідає голова профорганізації Костянтин ЖЕЛІЗНЯК. – Вони залишили домівки, майно, опинились далеко від рідних і друзів. І хоч можливості нашої первинки обмежені, ми шукаємо різні шляхи для їх підтримки. Зокрема, і через співпрацю з благодійними організаціями. Ось, нещодавно домовились з благодійним фондом «Самарітенз перс Україна» і організацією «Благая вєсть» про надання 22 переселенцям – працівникам депо продуктових наборів до Дня Незалежності. Набори складалися з таких продуктів, як борошно, олія, крупи, макаронні вироби, консерви, сіль, цукор тощо, тож це трохи знизило щоденні витрати залізничників на найнеобхідніше.

Приємно, що підтримка і повага між нашими працівниками – взаємні. Троє працівників-переселенців попросили віддати їхні набори самотнім матерям, які працюють в депо і також потребують підтримки.

А з благодійним фондом ми продовжуємо співпрацю, сподіваюсь, вдасться реалізувати й інші спільні благодійні проєкти».

***

Профспілка залучає різні механізми для підтримки спілчан, зокрема, в рамках реалізації Спільної постанови між АТ «Укрзалізниця» та Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України «Про виділення коштів на подолання наслідків воєнних дій, спричинених військовою агресією».

Так, об’єднана профорганізація філії «Пасажирська компанія» у 2022-му – І півріччі 2023 р. спрямувала майже 2,3 млн грн на надання матеріальної допомоги працівникам – внутрішньо переміщеним особам.

На допомогу працівникам у відновленні житла, яке було зруйновано або постраждало внаслідок обстрілів, виділено понад 2,51 млн грн.

Допомога сім’ям поранених і загиблих внаслідок воєнних дій становила понад 1,76 млн грн.

На придбання медикаментів, обмундирування, продуктів та товарів першої необхідності для працівників, мобілізованих до лав ЗСУ або ТРО 60,8 тис. грн.