«Повномасштабна війна внесла корективи у діяльність первинних профорганізацій підрозділів воєнізованої охорони.

У перші ж дні вторгнення профкоми загонів перерахували значні кошти у фонд «Повернись живим», і кожен у свій спосіб приєднався до підтримки ЗСУ і Сил тероборони.

 Наприклад, профком Полтавського загону воєнізованої охорони придбавав для ЗСУ речі першої необхідності та медикаменти. А своїм мобілізованим працівникам допомагав з придбанням форменого одягу, взуття та найнеобхіднішого. Після деокупації Тростянця первинка загону активно долучилась до роботи з відновлення приміщень підрозділів воєнізованої охорони, які знаходились в цьому місті. Значну частину коштів із бюджету профорганізації було витрачено на ремонт казарми та придбання необхідних матеріалів для забезпечення діяльності підрозділу.

Профорганізація Знам’янського загону воєнізованої охорони з перших днів активно долучилась до забезпечення необхідним бійців місцевої тероборони: закупили теплі бушлати, рукавиці, утеплені чоботи, які були конче потрібні бійцям наприкінці лютого та на початку весни. В подальшому первинка, налагодивши контакт із мобілізованими членами профспілки, надавала їм матеріальну допомогу на придбання речей першої необхідності, форменого одягу, взуття і бронежилетів.

Профком загону та Одеський дорпрофсож надали матеріальну допомогу на лікування та реабілітацію вісьмом мобілізованим працівникам загону, пораненим у ході бойових дій. Також надають матеріальну допомогу сім’ям працівників, які загинули під час виконання військових або службових обов’язків…

Первинка активно допомагає волонтерам, які забезпечують наших воїнів на передовій необхідними речами. Зокрема, надано фінансову підтримку працівнику загону О.Міхріну, який у вільний від роботи час разом з друзями і просто небайдужими людьми споряджав за запитом наших воїнів мотоколяски для підрозділів ЗСУ. За цей час військовим передано вже три мотоколяски.

Не забуває первинка і про потреби працівників загону. Для тих, хто охороняє стратегічні об’єкти, придбали шість бронежилетів. Також виділено кошти на поліпшення побутових умов у підрозділах станцій Помічна та Кропивницький.

Первинна профспілкова організація Одеського загону відомчої воєнізованої охорони теж не обмежилась перерахуванням коштів у фонд «Повернись живим». Первинка закупила два бронежилети, шість індивідуальних аптечок та шість турникетів і продовжує допомагати нашим захисникам. Також надано матеріальну допомогу працівникам на придбання медикаментів.

Профкоми первинок знають про потреби працівників воєнізованої охорони, які несуть нелегку службу в тилу. Так, профком Полтавського загону надав матеріальну допомогу працівнику, помешкання якого постраждало в результаті ракетних обстрілів агресорів. Первинка Знам’янського загону виділила значні кошти на лікування працівників, у яких виявлено тяжкі хвороби.

Поряд з тим профспілкові організації виконують свою основну функцію – здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства України про працю. У рамках цієї роботи виборні профоргани Знам’янського та Одеського загонів виявили факти неправомірного позбавлення премії працівників окремих підрозділів. З метою усунення цих порушень було направлено відповідні подання до керівництва філії «Відомча воєнізована охорона».

До речі, нагадаємо, що аби захищати права і представляти інтереси спілчан на рівні керівництва філії у вересні 2022 р. первинні профорганізації загонів воєнізованої охорони створили об’єднану профспілкову організацію філії. Вона одразу розпочала роботу, а нещодавно завершено і всі реєстраційні питання», – розповів голова об’єднаної профорганізації філії «Відомча воєнізована охорона» і первинки Знам’янського загону воєнізованої охорони Валерій КУЧЕР.