Національна тристороння соціально-економічна рада – постійно діючий тристоронній орган, утворений Президентом України для забезпечення соціального діалогу між працівниками, роботодавцями і державою.

Основними завданнями Національної ради є:

– вироблення консолідованої позиції сторін соціального діалогу щодо стратегії економічного і соціального розвитку України з питань формування і реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових відносин;

– підготовка і надання узгоджених рекомендацій та пропозицій Президентові України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів з питань формування і реалізації державної економічної та соціальної політики, регулювання трудових, економічних, соціальних відносин.

Очолюють Раду три співголови , які одночасно є координаторами сторін.

Національна рада складається з рівної кількості повноважних представників сторін соціального діалогу національного рівня, по 20 від: Уряду , всеукраїнських профспілок та їхніх об’єднань, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців .

Персональний склад Національної ради визначається у порядку, встановленому кожною зі сторін соціального діалогу самостійно.

Інтереси членів нашої Профспілки в НТСЕР представляє її Голова, Голова Федерації профспілок транспортників України О.А. Семерунь.

Відповідно до рішення Національної ради в її структурі утворено із рівної кількості членів сторін чотири робочі комітети:

з питань економічного розвитку та підприємництва;

з питань соціальної та гуманітарної політики;

з питань розвитку громадянського суспільства та міжнародних відносин;

з питань трудових відносин та ринку праці.