Запорізький терком профспілки з початком повномасштабного вторгнення зосередився на наданні спілчанам допомоги, яка необхідна «тут і тепер».

Пошук ресурсів для вирішення цих завдань вимагає від голови Запорізької територіальної профорганізації Андрія Хижнього постійної комунікації з благодійними фондами, громадськими та релігійними організаціями, місцевою владою.

Як результат, терком майже щотижня звітує про великі і маленькі досягнення. Про деякі нещодавні здобутки розповідає А.Хижній:

«Одним з головних напрямів нашої роботи одразу стала допомога спілчанам, які змушені були переїхати з тимчасово окупованих територій. Доки була хоч якась можливість, передавали продукти, засоби гігієни та ліки і тим, хто не зміг виїхати.

Ми беремо участь в облаштуванні місць спільного проживання внутрішньо переміщених залізничників, допомагаємо тим, хто намагається влаштуватися сам. Це – побутові прилади, матраци, постільна білизна, подушки, ковдри, теплий одяг, взуття. Так, на наш заклик одяг і взуття для спілчан і членів їхніх родин передавали організації нашої профспілки з усієї України. А на перераховані ними кошти ми змогли придбати інші необхідні речі, зокрема 60 ковдр і подушок.

У березні, дякуючи нашому партнеру, фонду Nova Ukraine, наші спілчани отримали ще 25 теплих ковдр, а монтери колії Пологівської дистанції – 150 термокостюмів.

На початку квітня завдяки організації Червоного Хреста в Запоріжжі, з якою також співпрацюємо давно і плідно, ми видали 20 спілчанам набори з розкладачки, матраца, постільного комплекту і рушників.

А згодом отримали схожу допомогу і від церкви «Еммануїл»: двадцять ковдр, матраців, подушок, наборів постільної білизни, а також рушники, побутову хімію, одяг та інвентар для членів профспілки, які перебувають у місці компактного проживання.

Інший напрям соціальної роботи теркому – забезпечення членів профорганізації продуктами харчування.

Так, завдяки фонду Global Ukraine Rail Task Force, WE AID, United Way, норвезькій компанії з управління залізничною інфраструктурою Bane NOR та за підтримки Укрзалізниці Профспілка залізничників і транспортних будівельників України забезпечила закупівлю спілчанам 6 тис. продуктових наборів, кожен з яких складається з 15 продуктів українських виробників. Частину цієї допомоги в березні отримали члени Запорізької територіальної профорганізації. Команда Запорізького теркому власноруч зібрала і запакувала кожен набір, завантажила та забезпечила транспортування наборів з Києва.

Також наші спілчани отримали продуктові набори в результаті співпраці теркому з християнським центром «Джерело життя»: 195 осіб – у квітні і понад 300 – в березні.

А наша молодь допомагає підтримати дітей спілчан, яким через війну довелося залишити власні домівки. Разом з ними та партнерами ми організували для дітлахів заходи до Миколая, Великодня.

Вся ця робота була би неможливою без наших партнерів. Їх пошук і залучення до співпраці – ще один важливий напрям роботи теркому. Зважаючи на роль громадського сектора у вирішенні соціальних проблем, беремо участь у круглих столах і робочих зустрічах з іншими громадськими організаціями.

Наприклад, у березні я взяв участь у круглому столі активних представників громадських організацій Запоріжжя в рамках проєкту «Адвокація сталих соціальних послуг», а також в робочій зустрічі представників громадського сектору та місцевих громад з представниками проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» USAID. Учасники цих заходів обмінюються досвідом роботи і залучення додаткових ресурсів, презентують свої організації та проєкти, разом шукають шляхи вирішення соціальних проблем. Це дозволяє значно посилити нашу діяльність.

Взаємодіємо і з владою. Я вже згадував співпрацю з обласною адміністрацією, де дуже добре знають і нашу наполегливість, і нашу відповідальність.

А 17 квітня відбулась робоча зустріч з народним депутатом України Геннадієм Касаєм. Обговорили питання необхідності підвищення залізничникам заробітної плати, додаткового заохочення працівників за роботу у зонах бойових дій, гуманітарної допомоги нашим спілчанам тощо. Геннадій Касай впевнений, що держава має підтримувати залізничників у цей важкий час. Ми не можемо не погодитись з його думкою…»