У липні поточного року на адресу Дорожньої профспілкової організації Львівської залізниці надійшло звернення оператора з обслуговування та ремонту вагонів експлуатаційного вагонного депо Ковель регіональної філії «Львівська залізниця» щодо правильності нарахування надбавки за вислугу років.

За дорученням голови дорожньої профорганізації Артема КОРОЛЬКОВА правова інспекція та відділ соціального захисту, праці і заробітної плати провели перевірку викладених у зверненні фактів. За результатом перевірки було виявлено порушення в частині нарахування надбавки за вислугу років.

За ініціативи правової інспекції праці Ради профспілки у Львівській дорожній профорганізації керівництвом регіональної філії була видана телеграфна вказівка № НЗК-07К/239 від 28.06.2023, якою керівників виробничих структурних підрозділів зобов’язали проаналізувати нарахування та виплату надбавки за вислугу років за період 2022–2023 років у відповідності до роз’яснення АТ «Укрзалізниця» від 02.05.2023 № ЦЦУП-13/103.

При розгляді подання правової інспекції праці від 18.07.2023 № 130 та на виконання вище зазначеної вказівки на оперативній нараді 24.07.2023 під головуванням заступника директора виконавчого регіональної філії з управління персоналом та соціальної політики було встановлено, що працівникам експлуатаційного вагонного депо Ковель за час виконання ними обов’язків тимчасово відсутнього працівника надбавка за вислугу років за фактично відпрацьований час проводилась не по виконуваній роботі тимчасово відсутніх, а з розрахунку по основній роботі, що є порушенням «Положення про порядок виплати надбавки за вислугу років працівникам підприємств залізничного транспорту», затвердженого наказом Укрзалізниці від 28.12.2001 №743-Ц.

Відповідно до протокольного рішення оперативної наради в експлуатаційному вагонному депо Ковель здійснено перерахунок заробітної плати та проведено доплату надбавки за вислугу років, починаючи з 01.01.2022, працівникам, на яких було покладено виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника з оплатою за виконану роботу. В результаті доплату здійснено 20 працівникам підрозділу, сума виплачених коштів склала 35185,05 грн. Зокрема, оператору з обслуговування та ремонту вагонів, від якої надійшло звернення до дорпрофсожу, виплачено 12905,35 грн.