7 – 9 березня 2024 року, Дорожня профспілкова організація регіональної філії “Львівська залізниця” провела профспілковий семінар-навчання, у якому взяли участь голови та скарбники первинних профспілкових організацій, голови та бухгалтера територіальних, об’єднаних профорганізацій. На семінарі було розглянуто широкий спектр питань, спрямованих на підвищення якості роботи профспілкових структур.

Основною темою обговорення на семінарі стало питання проведення звітної профспілкової кампанії у 2024 році. Учасники отримали детальні рекомендації та методичні матеріали щодо організації звітних профспілкових зборів та конференцій. Розглянуто проєкт внесення змін і доповнень до Статуту професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України та проєкт Положення про обов’язкове відрахування членських профспілкових внесків.

Правова інспекція праці Дорпрофсожу регіональної філії «Львівська залізниця» ознайомила учасників семінару з Порядком дій профспілкового комітету при притягненні членів профспілки та членів виборних профспілкових органів до дисциплінарної відповідальності. Порядок надання доплати за виконання обов’язків за тимчасово відсутнього працівника. Детально розглянуто Закон України «Про організацію трудових відносини в умовах воєнного стану».

Технічна інспекція праці Дорпрофсожу регіональної філії «Львівська залізниця» розглянула повноваження профспілок з питань охорони праці, Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві та надання матеріальної допомоги згідно Положення. Розглянуто вимоги щодо облаштування приміщень (бомбосховищ) для укриття працівників під час повітряної тривоги.

Фінансовий відділ Дорпрофсожу регіональної філії «Львівська залізниця» розглянув Порядок використання коштів на подолання наслідків воєнних дій, спричинених військовою агресією, а також був розглянутий Порядок надання непрацюючим пенсіонерам – залізничникам адресної матеріальної допомоги на медичне обслуговування. Було звернено увагу відповідальних скарбників та бухгалтерів профспілкових організацій на останні зміни у законодавстві та фінансовій політиці.

Окрім теоретичних занять, на семінарі цікаво пройшли практичні профспілкові заняття. Усіх учасників було поділено на чотири групи, кожній з яких було надано завдання щодо організації та проведення засідання профспілкового комітету, проведення звітних зборів та конференцій. Ці завдання добре сприяли практичному вивченню профспілкової діяльності та обміну досвідом між учасниками.

Загалом, проведений семінар-навчання став важливою подією для підвищення професіоналізму профспілкового активу та ефективності роботи профспілкових організацій у сфері захисту прав та інтересів працівників.