У реаліях сьогодення кожен задумувався про свої дії в надзвичайних ситуаціях. Особливо ті, хто проживає на кордоні з країною-агресором. Як діяти, до кого звертатись, як допомогти, а не нашкодити? Адже часто наші знання про надання першої допомоги сповнені міфами та легендами.
Тому з ініціативи голів молодіжних рад дорпрофсожу Південно-Західної залізниці Євгена Стемпковського та Конотопської територіальної профорганізації Алли Замули спільно з теркомом 19 січня було проведено навчальний семінар-тренінг з домедичної допомоги та психологічної адаптації.
Кваліфіковані спеціалісти Фахового медичного коледжу Сумської обласної ради розповіли про особливості зупинки кровотеч, травми ока, переломи кінцівок, реанімаційні заходи для дорослого та дитини (штучне дихання, непрямий масаж серця тощо). Учасники практикувались на спеціальному манекені-тренажері, накладали пов’язки та джгути, а особливо цікаво було скористатись портативним дефібрилятором (такий, до речі, є на Конотопському залізничному вокзалі).
У другій частині тренінгу Євген Стемпковський розповів про навчання профспілкової молоді, проведене за підтримки Ради профспілки у 2023 році, та про профспілкові онлайн-курси для молоді, які молодіжний актив профспілки планує на найближче майбутнє.
Директорка ГО «Молодіжний схід» Ольга Дзержинська провела цікаву психологічну бесіду на тему «Життєстійкість молоді в умовах війни». Поговорили про мрії, цілі, асоціації, обміркували, чому варто з усього негативу, що відбувається довкола у воєнний час, обов’язково виокремлювати позитивні моменти.
Завершилась зустріч обговоренням профспілкових питань та планів на 2024 рік.