Конституція України у статті 20 визначає три державні символи України: Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн. Відповідно до Конституції Державний Прапор України – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Прапор України – біколор, тобто складається з двох кольорів. Крім України, чисті біколорні прапори (дві смуги без гербів та інших символів) використовують лише Польща, Монако та Індонезія (до речі, всі вони поєднують білий і червоний кольори).

За поширеною версією синій на прапорі символізує небо, а жовтий – колосся пшениці. За іншою – це символи двох головних стихій природи: води та вогню. З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.

1 травня 1966 року – над будинком Київського інституту народного господарства замість червоного прапора зранку з’явився синьо-жовтий. Прапор пошили з двох шаликів і від руки зробили напис «Ще не вмерла Україна – ще її не вбито». 28-річного одесита майстра-сантехніка Георгія Москаленка та 26-річного слюсаря-зварювальника Віктора Куксу з Київщини, котрі його вивісили, засудили до 3 та 2 років ув’язнення.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 р. У Києві прапор було піднято над міською мерією 24 липня 1990 р.

4 вересня 1991 р. національний стяг вперше замайорів над куполом будівлі Верховної Ради вже Незалежної України.

Український прапор піднімали над найвищою вершиною світу Еверестом, найвищим вулканом Охос-дель-Саладо в Андах. Він майорить на антарктичній станції «Академік Вернадський». Літав у космос з Леонідом Каденюком.

Нині найбільший прапор в Україні майорить над Києвом. Висота флагштока – близько 90 метрів, вага – 32 тонни. Розмір полотнища прапора – 16 на 24 метри.

Після початку російського вторгнення синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.

Синьо-жовтий прапор – це символ нашої Незалежності та Свободи, боротьби та незламності країни, національної єдності, честі та гідності!

З Днем Державного Прапора!

Разом – до Перемоги!