24 серпня 2022-го в Україні, в день її Незалежності, стався черговий акт тероризму, підтверджений жорстокістю та цинізмом ерефії до мирного населення нашої держави. Ракетний удар рашистів по станції Чаплине (Дніпропетровська область) забрав життя 25 людей, з них двох дітей. Поранені 31 людина, у тому числі двоє дітей (за даними Укрзалізниці станом на ранок 25 серпня).


Є жертви і постраждалі серед залізничників: троє – загинули, четверо  поранені. Трьох із них ушпиталили з травмами різного ступеня тяжкості.


Директор філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський на своїй сторінці у фейсбуку написав:

«За якнайшвидше одужання трьох колег-залізничників, які лишаються в шпиталях, будемо битись всіма силами – поруч із ними в лікарнях без спочинку наші співробітники. Безмежно дякую всім друзям та партнерам залізниці, хто відразу відгукнувся – за готовність витягувати наших людей та допомагати. Вони ризикували життям, допомагаючи іншим – наш обов’язок якнайкраще подбати про них».


Профспілка залізничників і транспортних будівельників України у свою чергу висловлює глибокі співчуття родинам загиблих залізничників та залізничнику, який втратив 11-річного сина, та усім постраждалим Чаплиного в цій страшній трагедії.


За дорученням Голови профспілки Олексія Семеруня на місце трагедії терміново виїхали голова об’єднаної профорганізації філії «Пасажирська компанія» та представники дорожньої профорганізації Придніпровської залізниці. Наразі вони вже допомагають з організацією поховання. За дорученням Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександра Камишіна підтримка працівникам буде надана з фонду «Залізна родина». Залізничниками, які перебувають у шпиталі, опікується Укрзалізниця, у тому числі з допомогою профспілки.


Така трагедія не може залишити байдужим нікого. Впевнені, що за усі жахливі воєнні злочини, вчинені в нашій країні терористичними військами російської федерації, їй не уникнути найвищого покарання. 


Росія – країна-терорист, її вчинкам не має жодного виправдання, вони не мають жодного сенсу, не підпадають під жодні уявлення цивілізованого світу. Це чергове підтвердження геноциду українців. Які ще потрібні докази?!

Світовій спільноті потрібно невідкладно офіційно визнати росію країною-спонсором тероризму, як це зробили Литва та Латвія.