«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх жертв Другої світової війни, всіх борців із нацизмом», – зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук

«Чи міг світ уявити, що після пережитих жахів, система міжнародних відносин і міжнародний лад будуть зруйновані?
Чи міг світ уявити, що у 21-му столітті, у центрі Європи, буде розв’язана повномасштабна, кривава і найжорстокіша війна?

Чи міг світ уявити, що мирні міста знову будуть зруйновані ракетами та бомбами?
Другий рік поспіль Україна відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної війни.
Щодня гинуть мирні українці, щодня наші Захисники та Захисниці борються!
Борються… з рашизмом.

Новою формою абсолютного зла. Зла, яке має бути остаточно знищене. А всі винні за це зло мають бути покарані.
Знищене, аби його більше не існувало. Покарані, аби більше жоден диктатор, жоден тиран не наважився силою змінювати світовий порядок та світову безпеку.
Вічна пам’ять усім, хто ціною свого життя виборював волю, правду, незалежність».

Президент України В.Зеленський сьогодні, 8 травня 2023 р., подав до Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років:

«Саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом і вклоняється перед усіма, хто захищав і захистив життя. Перед тими, хто скидав нацистські прапори на звільненій території та хто відчиняв ворота концтаборів, хто повертав народам свободу, хто знищив і засудив нацистське зло. Саме 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна.

Це чиста історія без ідеологічних домішок. І це історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу. Сьогодні ми повертаємо її нашій державі», – зазначив Президент у зверненні до українців.