Профспілка разом з АТ «Укрзалізниця» продовжують підтримувати залізничників, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації.

За інформацією, наданою Лиманською дорожньою профорганізацією, з початку повномасштабного вторгнення близько 8 тис. спілчан змушені були покинути свої домівки. Мешканці Попасної, Маріуполя, Волновахи, Лимана, Лисичанська, Кремінної, Бахмута та Авдіївки виїжджали під обстрілами. Більшості з них вже немає куди повертатися, адже міста Донбасу майже повністю зруйновано.

Про важкий рік невпинної роботи розповідає заступник голови Лиманської дорожньої профорганізації Вікторія Мелашенко.

«Спочатку через активні бойові дії в Попасній та Волновасі люди з цих міст перемістилися у Бахмут. Тоді ще там можна було перебувати. Ми завчасно для них закуповували продукти харчування, гігієнічні засоби та інші необхідні речі, щоб вони могли перепочити, попоїсти і зібратися з думками куди далі рухатися.

Разом з регіональною філією «Донецька залізниця» ми збирали побутові речі, продукти харчування, солодощі, дитячий одяг та засоби гігієни дітям залізничників Волноваського вузла (та й не тільки), які знаходилися у Святогірську. Усе це силами залізничників, та й просто небайдужих людей передавалось з різних станцій, збиралося в окремий вагон електропоїзда, а далі вже автотранспортом доставлялося до місць призначення.

Згодом завдяки Укрзалізниці чимало спілчан були розселені в місця тимчасового прихистку: санаторії, бази відпочинку, гуртожитки, бригадні будинки та ін. Звичайно, більшість з них потребували додаткового облаштування для проживання із сім’ями та дітьми. Тому для покращення побутових умов вимушених переселенців дорожня профорганізація закупила пральні машини, холодильники, обігрівачі та іншу побутову техніку на загальну суму 375,2 тис. грн.

Внаслідок активних бойових дій на території Донецької та Луганської областей отримали поранення 60 членів профспілки. Їм відповідно до спільної постанови, підписаної між Укрзалізницею і профспілкою, надано матеріальну допомогу на суму 1 млн 350 тис. грн (сума матеріальної допомоги визначалась від ступеня поранення).

Крім того, через постійні стреси значно зросла кількість людей, які потребують додаткового лікування (онкохворі, хірургічні операції та ін.). Оскільки це поки що єдиний спосіб підтримати їх в умовах воєнного стану, ухвалено рішення про виділення їм матеріальної допомоги на лікування. Так, 97 спілчан отримали фінансову підтримку на загальну суму 911 тис. грн.

Загалом за минулий рік Лиманською дорожньою профорганізацією з профбюджету на лікування спілчан виділено понад 4,6 млн грн.

Мобілізованим працівникам регіональної філії «Донецька залізниця» дорпрофсож закуповував генератори, тактичне устаткування, амуніцію та ліки, необхідні нашим воїнам. На ці цілі спрямовано 100 тис. грн.

Також приділяли увагу сім’ям, які виховують дітей з вадами здоров’я, багатодітним сім’ям та батькам-одинакам. У цей час їм особливо тяжко. Їм було виділено 375 тис. грн. Відповідно до умов колективного договору дорожня профорганізація продовжує виплачувати стипендії дітям-сиротам. У попередньому році на ці потреби було направлено 63,7 тис. грн.

Важливо зараз не полишати людей сам-на-сам зі своїми проблемами. Спілчани звертаються, бо опинилися у складних життєвих обставинах, і ми намагаємось допомогти. Звичайно, не завжди вдається оперативно вирішувати питання, бо кошти обмежені, тому часто ми змушені зважати на тяжкість випадку. Але намагаємось підтримати усіх.

В ці темні часи немає неважливих справ, кожен на своєму фронті наближає омріяну Перемогу. Віримо, що невдовзі ми зможе сказати «Нарешті я вдома!»

Слава Україні! Слава усім захисникам! 🇺🇦