«Поспілкувавшись з представниками спілки, ми вирішили зосередитись на двох напрямах: це безпека на залізниці і професійна залізнична освіта. Тому на зустріч, яка відбулась 29 червня в одному з місць перебування дітей, школі-інтернаті «Січовий колегіум», запросили школярів випускних класів та їхніх батьків. Завітали близько 15 дітей, переважно з Гуляйполя, Маріуполя, інших тимчасово окупованих міст.

 

На запрошення теркому до зустрічі приєдналась викладач, голова профорганізації Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту Олена Миколаївна Ходикіна-Романюта з колегами. Вони ознайомили з професіями, які можна безкоштовно отримати в ліцеї, умовами вступу, особливостями навчання і можливостями для працевлаштування. Ліцей готує касирів, провідників, слюсарів з ремонту рухомого складу, електрогазозварників, помічників машиністів тощо. Протягом навчання учні отримують не одну, а декілька професій. Наприклад, за чотири роки учень може здобути спеціальність слюсаря з ремонту рухомого складу, помічника машиніста тепловоза, електровоза, моторвагонного рухомого складу.

 

Я як колишній начальник сектору з охорони праці взяв на себе розповідь про безпеку на залізниці, а також трохи висвітлив питання соціального партнерства, колективних договорів, профспілкової роботи. Звісно, дітям це ще не дуже зрозуміло, але їхні батьки послухали.

 

Головним мотивом зустрічі було те, що діти потрібні Україні, вони – її майбутнє. Зараз готуємось до наступних таких заходів у інших місцях, де проживають наші переселенці».