– На окупованих і прифронтових територіях Запорізької області зі своїми родинами залишилось багато залізничників і наших пенсіонерів. Зараз у цих місцях фактично гуманітарна катастрофа, людям бракує найнеобхіднішого. Ми постійно шукаємо можливості знайти і передати їм продукти, засоби гігієни, ліки. Тому дуже вдячні колегам із Тернополя, які зібрали дві тони гуманітарного вантажу. 

 

Неоціниму допомогу організував мій колега – голова профорганізації Тернопільської дирекції залізничних перевезень Василь Ковальчук. Звернулась до нього за контактами місцевих волонтерів, натомість отримали такі необхідні нашим людям продукти – консерви, крупи, картоплю, олію, різноманітні гігієнічні засоби, зокрема памперси, трохи ліків. Працівники дирекції протягом двох днів зібрали кошти, Василь Васильович оперативно закупив на них продукти у місцевій гуртівні. Із засобами гігієни допомогли місцеві волонтери. Залізничники з Тернополя і найближчих станцій приносили продукти, видно, що навіть з домашніх запасів – консерви, закрутки.

 

Також Василь Васильович знайшов людей, які завантажили все зібране у потяг до Запоріжжя, адже він стоїть у Тернополі лише 2−3 хвилини. За цей час необхідно було розподілити дві тони гуманітарного вантажу по вагонах, а поїзна бригада вже подбала, аби все цілим і неушкодженим доїхало до пункту призначення у Запоріжжі.

  

Найважче передавати цю допомогу в окуповані міста. З ними практично немає сполучення, немає «коридорів», люди возять туди допомогу власними машинами на свій страх і ризик. Декілька разів вдалося передати допомогу в окуповані Пологи, тоді допомогли рятувальники ДСНС, також звідти приїжджали місцеві волонтери-залізничники. Через них, до речі, відправили необхідне і до станції Челюскін, начальника якої, Галину Батієвську, застрелили окупанти.

 

Нещодавно разом із допомогою від румунських залізничників вантаж дістався станцій Оріхівська, Камишуваха, Обща, Гуляйполе, Гайчур. Ми знаємо, наскільки необхідна там кожна банка консервів, кожна пачка памперсів і упаковка жарознижувального, тому безмежно вдячні кожному, хто гривнею, продуктами чи руками долучився до цієї допомоги.