Профспілка залізничників і транспортних будівельників України звернулася до Кабінету Міністрів України з вимогою втрутитись у вирішення нагальних проблем галузі. Це передусім пов’язано із затримкою виплати заробітної плати працівникам АТ “Укрзалізниця”, яка почалася ще в березні.

 

У листі зауважено, що залізничники в умовах введеного в Україні воєнного стану продовжують відповідально виконувати свої посадові обов’язки, забезпечують безперебійний рух і безпеку перевезень вантажів та пасажирів, працюють на оборону держави, але при цьому отримують низьку заробітну плату (з введеними керівництвом держави та правлінням АТ «Укрзалізниця» обмеженнями низки виплат, встановлених Галузевою угодою та колективними договорами), а тепер ще й із затримкою.

 

Вперше за довгі роки проблема затримки виплати заробітної плати працівникам Товариства виникла у березні поточного року. Аналогічна ситуація спостерігалася з виплатою заробітної плати за квітень та першу половину травня (затримувалася виплата авансу).

 

Кабмін як головний акціонер АТ «Укрзалізниця» має зрозуміти, що соціальна напруга у трудових колективах зростає, затримка заробітної плати, яка наразі, зокрема, залежить від вчасно перерахованих коштів з державного бюджету, набуває системного характеру. Тому профспілка у своєму зверненні до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля наполягає на «необхідності першочергового фінансування витрат на оплату праці працівників АТ «Укрзалізниця».