15 вересня 2023-го колектив локомотивного депо Знам’янка відзначив величну ювілейну дату – 150-річчя заснування.

Вир святкових привітань деповчанам з нагоди півторасторічного ювілею пролунав від керівників підрозділів АТ «Укрзалізниця» та очільників обласних і районних держадміністрацій, які вручили подяки і грамоти кращим працівникам.

Від профспілкової сторони привітати трудовий колектив локомотивного депо завітав Голова профспілки Олексій Семерунь, який відзначив важливий внесок в роботу підприємства кожного працівника і побажав, щоб їх роботу завжди було гідно і справедливо винагороджено роботодавцем.

Голова первинки Віталій Кочеригін зауважив, що в локомотивному депо Знам’янка трудяться віддані своїй справі висококваліфіковані працівники та інженери, які продовжують славні традиції попередніх поколінь залізничників.

Активну участь в громадському житті колективу бере молодіжна рада первинки, яку з 2021-го очолює машиніст електровоза Сергій Савченко. В депо працює майже 400 представників молоді різних професій. У воєнний час молодіжна рада разом з профкомом постійно долучаються до волонтерських ініціатив.

Майже 10% трудового колективу депо мобілізовано до лав Збройних Сил України. Із сумом повідомляємо, що восьмеро Героїв з мобілізованих працівників у боях з ворогом віддали своє життя за Батьківщину.

Подорожуючи сторінками історії депо, важливо згадати, що у вересні 1988-го з ініціативи та підтримки профкому, особисто колишнього його голови Г.Пономара, з аматорів-працівників та ветеранів залізничників був створений хоровий колектив. Цей рік для народного самодіяльного хору «Джерело» став ювілейним – 35 років від дня утворення. Учасники хору є переможцями багатьох міських, обласних та всеукраїнських фестивалів.

Також працівники депо беруть участь у міських змаганнях з армреслінгу, гірьового спорту, футболу, тенісу, шашок та шахів. Як активні учасники змагань «Ігри патріотів» наразі утримують перехідний кубок.

Тож вітаємо працівників та ветеранів праці зі 150-річчям локомотивного депо, бажаємо подальших успіхів і процвітання, а найголовніше – Перемоги і Миру Незалежній Україні!  

ДО СЛОВА

Саме у 1873 році з паровозного депо Знам’янка на Миколаїв вирушив перший паровоз серії Ж (на той час на балансі депо утримувалося дев’ять таких паровозів).

З часом із зростанням вантажопотоку на тягових плечах збільшувався і робочий парк. І хоча за часів Другої світової війни підприємство зазнало значних руйнувань, силами працівників депо і мешканців міста після звільнення Знам’янки з окупації цехи і будівлі швидко було відновлено. А з 1960-х почалася планова перепідготовка кадрів та підготовка депо до роботи на електровозних видах тяги. І вже через п’ять років реконструкцію було завершено і підприємство повністю перейшло на тепло- та електротягу. Сьогодні в депо виконуються ремонтно-експлуатаційні роботи тягового рухомого складу і забезпечуються пасажирські та вантажні перевезення.

Наразі локомотивне депо Знам’янка – найбільше депо на Одеській магістралі та одне з найбільших в Укрзалізниці, де працюють майже півтори тисячі залізничників, зокрема понад 900 машиністів та помічників і близько 400 слюсарів з ремонту рухомого складу.