Завтра, 4 листопада 2021 р., о 9:00 відбудеться попереджувальна акція протесту Профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Представники трудових колективів прийдуть до головного офісу АТ «Укрзалізниця», що знаходиться по вул. Єжи Ґедройця, 5, з такими вимогами:

 

З метою забезпечення стабільної роботи залізничної галузі, створення для працівників умов для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, виконання чинної Галузевої угоди та колективних договорів, зниження соціальної напруги у трудових колективах вимагаємо від АТ «Укрзалізниця»:

1. Забезпечити безумовне виконання п. 1.1 Спільного рішення Товариства та Профспілки від 30 березня 2021 року в частині підвищення тарифних ставок і посадових окладів залізничників з 01.10.2021 відповідно до вимог п. 3.2.1 чинної Галузевої угоди.

2. Невідкладно переглянути та внести зміни до розділу 9 Положення про оплату праці працівників акціонерного товариства «Українська залізниця» в частині визначення умов нарахування та виплати винагороди за підсумками роботи за рік.

3. Передбачити у консолідованому фінансовому плані АТ «Укрзалізниця» на 2022 рік:

– підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів працівникам Товариства (крім вищого керівництва) у розмірі не менше ніж на 25 %;

– виплату у першому півріччі 2022 року винагороди за підсумками роботи у 2021 році.


Увагу громадськості акцентовано на неполітичних мотивах акції протесту.

 

Пікетувальники будуть мати при собі відповідні документи (COVID-сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР, експрес-тести), що засвідчуватимуть можливість брати участь в акції протесту у зв’язку із запровадженням з 1 листопада у Києві суворих карантинних обмежень через пандемію коронавірусу, а також учасники будуть забезпечені індивідуальними засобами захисту.