На засіданні президії Ради профспілки 13 червня обговорено нагальні соціальні проблеми, що турбують залізничників. Одна із головних – стан заробітної плати в АТ «Укрзалізниця».

В рамках соціального діалогу у профспілковому заході взяв участь Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко. А також представники адміністрації – начальник спеціального управління АТ «Укрзалізниця» Віктор Іваненко, радник Голови правління АТ «Укрзалізниця» Ілля Лактін та керівництво соціальних напрямів: директор з управління персоналом та соціальної політики Олена Гавура, директор департаменту оплати праці та мотивації персоналу Ольга Скарлат, директор департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця» Ольга Безпалько.

Стисло про головне:

1. Товариство фінансово готове з 1 липня 2023 р. на 10% підвищити тарифні ставки та посадові оклади, про це оголосив на засіданні Голова правління АТ «Укрзалізниця».

2. Зауваження та пропозиції профспілки до Положення про преміювання працівників гостродефіцитних професій регіональних філій, яке введено в дію на період оголошення воєнного стану, будуть детально опрацьовані причетними підрозділами.

3. Запропоновано повернутися до питання щодо виплати індексації заробітних плат залізничників у 2023 році.

4. Запропоновано внести зміни до Порядку отримання та використання профспілкою коштів на подолання наслідків воєнних дій, спричинених військовою агресією. Зміни стосуються фінансування оздоровлення дітей залізничників, насамперед вразливих категорій.  

5. Порушено питання щодо необхідності прискорення відновлення додаткових соціальних виплат, призупинених Укрзалізницею відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022, № 2136-ІХ.

Крім того, на засіданні учасники заслухали інформацію за основними напрямами роботи Ради профспілки відповідно до затвердженого річного плану, зокрема про стан забезпечення приміщень для укриття (бомбосховищ) питною водою, продуктами харчування, медикаментами повідомив головний технічний інспектор праці Ради профспілки Володимир Дорошенко. Він підкреслив, що в результаті особистої перевірки та інформації з регіонів більшість укриттів не готові до використання, а також зауважив на відсутності належного контролю щодо цього питання з боку відповідальних осіб.

Завідувачка відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Олена Булавін доповіла про стан організації обліку відпрацьованих годин та їх оплату у філії «Центр діагностики залізничної інфраструктури». Інформацію про виявлені порушення, зокрема щодо відшкодування витрат працівникам за проходження періодичних медичних оглядів згідно з поданими довідками, Радою профспілки направлено директору філії ЦДЗІ Сергію Мямліну для вжиття заходів щодо їх усунення.

Завідувачка відділу економічної роботи, організації праці і зарплати Ради профспілки Олена Булавін доповіла про стан організації обліку відпрацьованих годин та їх оплату у філії «Центр діагностики залізничної інфраструктури». Інформацію про виявлені порушення, зокрема щодо відшкодування витрат працівникам за проходження періодичних медичних оглядів згідно з поданими довідками, Радою профспілки направлено директору філії ЦДЗІ Сергію Мямліну для вжиття заходів щодо їх усунення.

Тож Профспілка залізничників і транспортних будівельників України продовжує вести дієвий соціальний діалог з керівництвом Товариства і висловлює сподівання, що такі конкретні кроки на шляху до взаєморозуміння сприятимуть конструктивному вирішенню актуальних соціальних питань.