У відповіді за підписом Голови Комітету Галини Третьякової зауважено, що Комітет розглянув цей законопроєкт 5 лютого 2020 року і рекомендував включити його до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання. Враховуючи рішення Комітету, законопроєкт за реєстр. № 2617 та альтернативний законопроєкт за реєстр. № 2617-1 включені до порядку денного сесії.

 

У листі стверджується, що з усіма питаннями і пропозиціями, порушеними у Зверненні, у тому числі стосовно прийняття найближчим часом на пленарному засіданні Верховної Ради законопроєкту за реєстр. № 2617 тощо, ознайомлено народних депутатів – членів Комітету, які відповідно до статті 93 Конституції України мають право законодавчої ініціативи у Верховній Раді, для розгляду та ухвалення рішення. 

 

Отже, питання поновлення права на пенсію за вислугу років окремим категоріям залізничників залишається невирішеним. Тому профспілка продовжує роботу щодо відстоювання втраченого права.

 

Планується, по-перше, продовжити співпрацю з народними депутатами щодо розгляду законопроєкту № 2617 у сесійній залі Верховної Ради.

 

По-друге, ініціювати перед Кабінетом Міністрів України впровадження пілотного проєкту додаткового пенсійного забезпечення для працівників державних підприємств залізничного та інших видів транспорту, в частині додаткового пенсійного забезпечення за вислугу років на цих підприємствах через недержавні пенсійні фонди відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення»