Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком. Фонд соціального страхування України гарантує виплати і медико-соціальні послуги для всіх українських працівників, які постраждали на роботі через російську агресію, – повідомляється на сайті організації. Страхові виплати призначаються після розслідування випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення.

 

ФСС нагадує також, що потерпілі мають право на забезпечення медико-соціальними послугами за кошти Фонду – від санаторно-курортного лікування до оплати необхідного медичного чи постійного стороннього догляду, побутового обслуговування тощо.

 

‼️ Водночас Фонд соціального страхування України наголошує на потребі чіткого і безумовного дотримання інструкцій з охорони праці, слідування в укриття в разі повітряних тривог і інформування про них на підприємствах, розробленні і впровадженні алгоритмів дій працівників у випадку небезпеки!

 

ДО ТЕМИ. З початку повномасштабного вторгнення Фонд соціального страхування України вже призначив страхові виплати, пов’язані із травмами або смертю через бойові дії, на суму 16,5 млн грн. Серед них одноразова допомога сім’ям і утриманцям померлих внаслідок бойових дій, одноразова допомога постраждалим працівникам, допомога по тимчасовій втраті працездатності та щомісячні страхові виплати, які Фонд виплачуватиме потерпілим до повного відновлення здоров’я або пожиттєво.