«На позачерговому засіданні президії ми ухвалили рішення звернутися з позовною заявою до суду у зв’язку з тим, що керівництво «Укрзалізниці» не виконує зобов’язань Галузевої угоди щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів щорічно», – наголосив Бубняк.


Він нагадав, що в серпні на засіданні президії Ради профспілки було запропоновано підписати Спільне рішення про співпрацю і взаєморозуміння з керівництвом Укрзалізниці, що включає 7 взаємних зобов’язань, серед яких: підвищення тарифних ставок і посадових окладів на 25% у 2 етапи, виплата в жовтні 13-ї заробітної плати, виконання в повному обсязі з 1 серпня всіх зобов’язань колективних договорів галузевої угоди і компенсація до жовтня заборгованості із заробітної плати в 700 млн грн.


«Ці зобов’язання повністю не виконуються, заборгованість становить близько 400 млн. Наполягали також на скасуванні неповного 4-денного режиму роботи з 1 вересня. Це зобов’язання частково виконано – з 1 листопада на повний режим роботи були переведені 17 тисяч залізничників. Проте залишається незрозумілою доля ще 37 тисяч, які продовжують працювати в колишньому режимі», – прокоментував Бубняк.


За його словами, «Укрзалізниця» весь час посилається на брак грошей, хоча з досвіду попередніх років у неї завжди були кошти на інші витрати, крім виплат залізничникам.


«В акціонерному товаристві завжди знаходилися гроші на виплату дивідендів акціонеру, і я впевнений, в цьому році вони так само знайдуться. Як вони знаходять сьогодні гроші на будівництво контрольно-пропускних пунктів Чонгар і Каланчак або на капітальний ремонт і утримання двох поромів «Герой Шипки» і «Герой Плевни», або, щоб перемістити працівників ГІОЦ і дороге устаткування в інше приміщення, щоб звільнити приміщення для знову створеного міністерства. А ще гроші знайдуться для багатомільйонних заробітних плат голови і членів наглядової ради», – обурився Бубняк.


Він зазначив, що за підсумками 2019 року «Укрзалізниця» мала 3 млрд чистого прибутку, при цьому заощадивши за 9 місяців поточного року 1,5 млрд грн на оплаті праці, 700 млн грн на невиконанні зобов’язань Галузевої угоди.

 

За інформацією Укрінформу