Як відомо, Постановою Кабміну від 29 квітня 2020 р., № 375 «Деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників…, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину…», передбачено встановлення додаткової доплати до заробітної плати пропорційно відпрацьованому часу працівникам, які забезпечують життєдіяльність населення. До таких послуг віднесено і транспортні послуги.

 

З 21 жовтня п. р. набуває чинності Постанова Уряду від 11.10.2021 р., № 1066 щодо посилення карантинних обмежень. Згідно з ними АТ «Укрзалізниця» повинна забезпечити контроль наявності дозвільних документів для проїзду залізничним транспортом разом із квитком та ідентифікаційним документом на вході у вагон.

 

Враховуючи, що залізничний транспорт надає послуги з перевезення та обслуговування пасажирів, Рада профспілки пропонує розглянути питання про встановлення доплати таким працівникам у розмірі до 50 % заробітної плати.

 

З метою соціального захисту працівників галузі Рада профспілки запропонувала в короткий термін створити спільну робочу групу для визначення переліку професій (посад) залізничників, які безпосередньо надають послуги населенню і внаслідок виконання своїх обовʼязків мають безпосередній контакт із ним.