На адресу Президента України В.Зеленського, голови фракції партії «Слуга народу» Д.Арахамії, голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякової направлено листи за підписом Голови Федерації профспілок транспортників України, Профспілки залізничників і транспортних будівельників України В.Бубняка щодо нагальної необхідності ухвалити до кінця 2021 року проєкт Закону України «Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років» (реєстр. № 2617).

 

У ньому зазначено, що анонсований у рамках президентської програми «Велике будівництво» напрямок «Нова українська залізниця» потребуватиме кваліфікованих кадрів для експлуатації локомотивів, вагонів та інших елементів структури залізничного транспорту. Проте залучення та закріплення кваліфікованих працівників стає проблематичним у зв’язку із позбавленням у 2017 році деяких категорій залізничників права виходу на пенсію за вислугу років. Водночас прискорюється міграція кваліфікованої робочої сили з української залізниці до інших країн, зокрема і через втрату соціальних гарантій.

 

У листах наголошено на залежності аварій, катастроф, випадків травматизму та смерті працівників від втоми та фізичного виснаження персоналу, який виконує обов’язки після настання віку чи відпрацювання певного часу, що дає право виходу на пенсію за вислугу років, а також на зростанні після 2017 року рівня травматизму серед таких робітників.

 

Тож подальше зволікання із вирішенням проблеми професійного пенсійного забезпечення залізничників матиме негативні наслідки як для транспортної системи, так і для держави в цілому.