У листах до інтернаціональних організацій за підписом Голови ФПТУ і Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, члена Виконавчого комітету ЄФТ В.Бубняка констатовано, що АТ «Укрзалізниця» не виконала взяті на себе зобов’язання щодо підвищення тарифних ставок і посадових окладів на 10 % з 1 червня п. р. всім працівникам, крім тих, у кого вони менші за 30 тис. грн, хоч це і було передбачено Спільним рішенням про співпрацю і взаєморозуміння між Товариством і профспілкою від 30 березня 2021 року.

 

Адміністрація свідомо затягує вирішення всіх питань, які висуває профспілка, і тим самим підриває довіру людей. За рівнем середньої зарплати залізничники посідають 22-ге місце серед економічно активних галузей України. Стабільна робота залізничної галузі і безпека руху поїздів з кожним роком погіршується. Підвищення добробуту працівників, зниження соціальної напруги в трудових колективах і, зокрема, виконання досягнутої угоди – це той мінімум, який дозволить врятувати залізничну галузь від колапсу. Тому на пікетуванні головного офісу Укрзалізниці 8 липня п. р., яка відбудеться під гаслом: «Роботу! Зарплату! Гідне життя!», буде висунуто єдину вимогу – підвищення тарифних ставок і посадових окладів.

 

Профспілка закликала міжнародних партнерів направити листи солідарної підтримки на адресу Президента України В.Зеленського, Прем’єр-міністра Д.Шмигаля і Голови Верховної Ради Д.Разумкова.