Голова Молодіжної ради профспілки Ірина КОЛЕСНИК разом з іншими спілчанами та колегами-залізничниками активно долучилася до важливої і необхідної нині справи − допомоги нашій державі у складний воєнний час:

 

— Я перш за все є головою первинної профспілкової організації одного з пасажирських вагонних депо, і ми робимо все можливе для допомоги нашим співвітчизникам на місцях.

 

Так склалось, що з початком війни наш західний регіон став найбільшим пунктом прийому біженців зі сходу країни. З перших днів війни профком активно бере участь у волонтерських діях по місту. Я особисто долучилася до допомоги у розселенні біженців у місті, також співпрацюю з волонтерами з Польщі, які зустрічають та розміщують українців, беру участь у координуванні колег-залізничників, які прибувають в наше місто для виїзду за кордон. Наша первинка постійно допомагає та забезпечує харчуванням поїзні бригади та провідників не тільки нашого депо, а усіх, хто тривалий час перебуває в дорозі і потребує цього.

 

Ми щодня відправляємо тонни гуманітарної допомоги в регіони, які її найбільше потребують. У цій роботі задіяні всі: завантажуємо вагони, сортуємо, веземо.

Працівники депо на чолі з керівником за підтримки нашої профспілки виконують колосальну роботу, шиють та виготовляють бронежилети, роблять столи та лавки для забезпечення пунктів харчування тероборони, забезпечують і облаштовують пункти прийому біженців матрацами, подушками та постіллю, зварюють протитанкові їжаки. Наші робітники разом з колегами з інших підрозділів допомагають у сортуванні гуманітарної допомоги з-за кордону, плетуть маскувальні сітки тощо.

 

А ще ми від профспілкової організації перерахували матеріальну допомогу нашим призовникам з депо в сумі 24 тис грн.

 

Ми розуміємо, як кожному зараз важко в цей час, тому допомагаємо всім чим можемо!

 

Про дії молодих профактивістів залізничників у цей важкий для країни час розповіла заступник голови Молодіжної ради профспілки Катерина ІЗМАЙЛОВА:

 

— Ніхто з нас, українців, не був готовим до війни, яку підступно розпочав російський агресор 24 лютого. Наші співвітчизники мужньо стали до лав оборонців рідної землі.

 

Багато представників Молодіжної ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України виявили себе справжніми патріотами і показали максимальну готовність боротися за свою землю. Серед них:

 

– Шостак Михайло, Сокур Роман, Стемпковський Євгеній − хлопці, які самостійно пішли у військоммат і наразі боронять рідну землю;

– Замула Алла − допомагає на місцевому рівні, бере участь у записі відеозвернень до міжнародної спільноти;

– Хижня Катерина − допомагає в організації гуманітарної допомоги, також долучається до відеозвернень для міжнародної спільноти;

– Яна Артем’єва допомагає в організації харчування для пасажирів на вокзалах станцій Полтава Київська та Полтава Південна;

– Калінчик Соломія − надає прихисток нашим колегам, які змушені були виїхати зі східних областей України;

– Піменова Вікторія − допомагає в залученні нових волонтерів серед працівників Укрзалізниці (розробила анкету) та допомагає краунфандити;

– Василь Топорович разом з активістами займаються перевантаженням гуманітарної допомоги, яку нам вдається знайти та перенаправляти в Україну;

– Валерій Наумов − збирає допомогу для біженців на місцевому рівні та допомагає в транспортуванні гуманітарної допомоги.

 

Всіх важко перерахувати, адже таких свідомих та активних молодих залізничників, профспілкових працівників і активістів у наших лавах безліч, і кожен робить свій внесок в оборону й захист України від лап загарбника.

 

Я особисто намагаюсь знайти донорів для надання коштів на допомогу нашим військовим і громадянам, які постраждали від наслідків російської агресії. Активно допомагає уся європейська спільнота. Наприклад, днями знову розвантажили гуманітарну допомогу з Німеччини від громадської організації «SIC».

 

На сьогодні вже витрачено 334 тис 850 грн. На ці кошти Молодіжна рада придбала 5 бронежилетів, 3 тепловізори, дрон, прилад нічного бачення, термобілизну, устілки, шнурки та організовано харчування на станціях Полтава Київська та Полтава Південна.

 

Зараз чекаємо ще на 40 дощовиків (також шукаємо на них кошти); займаємось пошуком, збором та організацією логістики для гуманітарної допомоги постраждалим; спільно з партнерами Rotary Club International допомагаємо організовувати харчування для поїзних бригад в Києві та Полтаві. Організували харчування для 5 тис. пасажирів, які їхали в евакуаційних поїздах з Лиману.

 

Як заступник голови Молодіжної ради нашої профспілки я беру участь у відеозверненнях до міжнародної спільноти, даю інтерв’ю європейським партнерам, розміщую корисну інформацію на фейсбук-сторінці Молодіжної ради, надаю актуальні та достовірні дані представникам дружніх нам організацій за кордоном

Щоразу, коли до мене чи моїх колег по «молодіжці» звертаються люди, яким необхідна підтримка чи допомога, ми разом намагаємося зробити все можливе, щоб її надати.

 

Всі ми працюємо з дедлайном «якнайшвидше» і єдине бажання − прискорити Перемогу. 

 

Волонтером може стати кожен. Для цього не потрібно мати досвід. Непереборного бажання діяти буде достатньо. Шукайте, запитуйте, чим можете допомогти і бути корисними. Роботи всім стане. А з такою надійною і злагоджено командою − Перемога за нами, на усіх фронтах! Ми щиро в це віримо і наближаємо її всіма силами.