Питання отримання довідки ВПО. ЧАСТИНА І

 

Як отримати довідку про взяття на облік ВПО?

 

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.14 № 509, визначено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня особа звертається із заявою особисто до органу соціального захисту населення (УпСЗН), уповноваженої особи в громаді чи Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) в місці тимчасового перебування. Крім того, заява про взяття на облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Дія повнолітньою або неповнолітньою ВПО, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). 


Як отримати довідку ВПО онлайн?

 

1. Авторизований користувач переходить в розділ → Послуги

2. Обирає послугу — Статус ВПО.

3. Вказує своє поточне місце перебування.

4. Надає одноразовий доступ до геолокації та підтверджує її.

*Важливо бути в радіусі 5 км від вказаної адреси на попередньому кроці.

5. Рахунок підтягується автоматично, якщо їх декілька, користувач обирає з 

наявних.

6. На останньому кроці вказують потреби, щоб проінформувати державу, проте 

не для того, щоб відправити заяву із даними.

7. Підтверджує або змінює контактні дані: мобільний номер телефону та 

електронну пошту. Дані автоматично беруться з BankID користувача.

8. Перевіряє та підтверджує персональні дані.

9. Очікує на опрацювання заяви.


Як отримати довідку ВПО для дитини?

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.14 № 509 визначено, що для отримання довідки повнолітня або неповнолітня звертається із заявою особисто до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи в громаді чи центру надання адміністративних послуг в місці тимчасового перебування.

 

Крім того, заява про взяття на облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі – Портал Дія) повнолітньою або неповнолітньою ВПО, якій присвоєно РНОКПП. 

 

У разі наявності в такої особи дітей подання заяви про взяття їх на облік можливе лише за наявності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження таких дітей, виготовленому на паперовому бланку (далі – е-свідоцтво про народження).


Куди заява на отримання статусу ВПО переходить після подачі в Дії?

Після заповнення і подачі заяви на отримання статусу ВПО у застосунку Дія, вона направляється до УпСЗН для подальшого розгляду і призначення суми грошової допомоги відповідно до вашого статусу.

 

Після цього УпСЗН передає цю інформацію до Мінсоцполітики, яке проводить виплати.


Через який час після оформлення довідки ВПО у Дії відобразить документ?

 

На наступний день після оформлення.


Оформив довідку в Дії, як отримати паперову довідку ВПО?


Потрібно звернутися до ЦНАП/УпСЗН.


Чи потрібно хлопцям які хочуть отримати довідку ВПО ставати на обліку в військкомат? Чи не буде потім інформація стосовно місця реєстрації передаватись в військкомат?


Інформація не буде передаватись.


ВПО необхідно стати на військовий облік у новому місці – за місцем отримання статусу ВПО відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, який затверджено постановою КМУ від 07.12.16 № 921.