Так, у приміщенні по вулиці Івана Франка, 21-23 знаходиться філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр», який є обʼєктом критичної інфраструктури.

В цій будівлі розміщено централізовані інформаційно-телекомунікаційні системи, які керують вантажними та пасажирськими перевезеннями залізничним транспортом України. Тому перебій в їх роботі або зупинення неминуче спровокує транспортний колапс в державі та знищення її економічного і воєнного потенціалу, що неприпустимо в умовах сьогодення!

 

Трудовий колектив ГІОЦу гостро відреагував на ситуацію щодо раптового «переселення», адже це неможливо з багатьох причин, у тому числі через відсутність резервних потужностей.

 

Профспілка стурбована, що такі дії відбуваються без попереднього фахового вивчення та погодження із балансоутримувачем зазначених об’єктів критичної інфраструктури – «Головним інформаційно-обчислювальним центром» АТ «Укрзалізниця» та безпосередньо керівництвом АТ «Укрзалізниця».

 

Також зазначимо, що перебої в роботі об’єктів критичної інфраструктури філії ГІОЦ негативно вплинуть на показники роботи залізничного транспорту, соціально-економічний стан АТ «Укрзалізниці» і, відповідно, позначаться на добробуті 260-тисячного трудового колективу Товариства.

 

Тому на позачерговому засіданні президії Ради профспілки ухвалено рішення вимагати від  Премʼєр-міністра Д.Шмигаля скасування розпорядження від 30 вересня 2020 р., № 1192-р. та створення робочої групи із представників Міністерства інфраструктури, АТ «Укрзалізниця», Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, профспілкової організації філії «Головний інформаційно-обчислювальний центр» для всебічного фахового розгляду (аудиту) зазначеної ініціативи, урахування ризиків.

 

Відповідні звернення також будуть направлені Президенту України В.Зеленському, Голові Верховної Ради України Д.Разумкову та Секретарю Ради національної безпеки і оборони України О.Данілову.

 

Нагадаємо, що профспілка 6 жовтня зверталася з листом до Д.Шмигаля щодо скасування ухваленого рішення, яке може призвести до серйозних наслідків для «Укрзалізниці».

 

А завтра, 12 жовтня, працівники філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ «Укрзалізниця» та інші небайдужі залізничники знову зберуться на солідарну акцію і пройдуть мирною ходою до Кабміну на знак протесту проти передання будівель по вул. Івана Франка, 21-23 та вул. Лисенка, 6 новоствореному Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України.