Так, повністю задоволено вимогу профспілки про відновлення п’ятиденного робочого тижня для всіх категорій працівників АТ «Укрзалізниця» – з 15 квітня п. р. залізничники працюють у нормальному режимі. З 1 квітня збільшено до 250 грн суму добових при відрядженні в межах України. Відновлено виплати на персонал, передбачені чинними Галузевою угодою і колективними договорами (з поетапним погашенням заборгованості до кінця червня п. р.). Відповідні виплати вже почали здійснювати, проте до штабу надходять повідомлення про окремі порушення. Така інформація оперативно розглядається, у т. ч. з ініціативи голови штабу, лідера профспілки В.Бубняка – на засіданнях правління Товариства.

 

В.Бубняк наголосив, що ці досягнення стали можливі лише завдяки послідовній і комплексній роботі Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, злагодженим діям центрального штабу з організації та проведення акції «робота за правилами» і солідарній та проактивній позиції наших спілчан.

 

Принципові вимоги, щодо яких сторони не дійшли порозуміння, будуть розглядатися у рамках колективного трудового спору з АТ «Укрзалізниця», який, нагадаємо, ініціювала наша профспілка. Також триває робота із судового врегулювання позовних вимог до АТ «Укрзалізниця» щодо підвищення заробітної плати всім працівникам Товариства шляхом перегляду тарифних ставок і посадових окладів. Тому не втрачає актуальності підписна кампанія на підтримку вимог Професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України до АТ «Укрзалізниця», затверджених постановою Ради профспілки від 11.02.2021 р., № Р-11. Лідер профспілки наголосив, що акцію «робота за правилами» не скасовано, а відтерміновано, тому штаби не припиняють своєї роботи і мають бути готові, у разі необхідності, перейти до її активної стадії.

 

Також на засіданні штабу розглянуто й інші питання, зокрема щодо суперечностей між затвердженим фінпланом і вимогами чинних Галузевої угоди і колдоговорів, проблем роботи оздоровчих закладів і організації оздоровлення працівників у цьому році, соціального захисту працівників медичних закладів Товариства, забезпечення залізничників літнім спецодягом і спецвзуттям тощо.