Так, протягом 2021 р. профкоми Попаснянської територіальної профорганізації контролювали дотримання законодавства у структурних підрозділах щодо оплати понаднормових годин роботи, часу прямування до місця роботи і зворотно при виконанні робіт у «вікно», в умовах підвищеної температури повітря; виконання режиму праці і відпочинку; виплати доплат і компенсацій за роботу у важких та шкідливих умовах праці, надбавки за вислугу років; надання відпусток; виконання Положення про преміювання; оформлення трудового договору й оплату праці під час проходження виробничої практики учням Попаснянського ліцею залізничного транспорту тощо.

 

Загалом профкоми здійснили 41 перевірку дотримання законодавства про працю, домоглися скасування двох незаконних наказів про дисциплінарні стягнення, внесли 15 письмових пропозицій адміністраціям структурних підрозділів про усунення порушень.

Внаслідок цього 51 працівнику повернуто незаконно недоплачених 47,8 тис. грн.

 

Зокрема, завдяки діям профкомів повернуто 10,8 тис. грн чотирьом робітникам Попаснянського локомотивного депо, майже 10 тис. грн – чотирьом працівникам Попаснянської колійної машинної станції, 5,1 тис. грн – п’ятьом працівникам станції Попасна.

 

Також трьом працівникам Попаснянської дистанції сигналізації та зв’язку виплачено майже 6,5 тис. грн за роботу в шкідливих умовах та у святкові дні, 25 працівникам Попаснянської дистанції колії – 12,3 тис. грн за роботу у складних метеорологічних умовах та у вихідні дні, чотирьом працівникам Новокіндрашівської дистанції колії – 1,9 тис. грн за роботу у складних метеорологічних умовах, трьом працівникам Сватівського моторвагонного депо – 938 грн за роботу у святкові дні тощо.

 

Загалом протягом минулого року профкоми захистили трудові права 102 членів профспілки.

 

ПРЕСЦЕНТР Попаснянського теркому профспілки