Водночас буде забезпечено подальше функціонування усіх створених  штабів з періодичним проведенням їхніх засідань. Головам первинних профорганізацій, за технічної підтримки правових та технічних інспекторів праці Ради профспілки на усіх рівнях, доручено продовжити консультації із членами профспілки – особливо в трудових колективах виробничих підрозділів вагонних, локомотивних та моторвагонних депо, дистанцій електропостачання, колії – щодо форм і методів проведення протестних акцій.

У разі зафіксованих порушень трудового законодавства, з охорони праці, ПТЕ, інструкцій, що обумовлюють безпеку руху поїздів, роботу щодо оформлення та вручення адміністрації актів, рапортів і докладних записок буде продовжено з розглядом на засіданнях виборних органів первинних профорганізацій.


Крім того, наголошено на необхідності профорганізаціям усіх рівнів налагодити ефективну роботу з народними депутатами України з метою підтримки процесів соціально-економічної стабілізації та розвитку АТ «Укрзалізниця», зокрема це стосується питань: 

• уніфікації тарифів на перевезення вантажів і порожніх вагонів; 

 звільнення від сплати податку на землю залізничного транспорту; 

 звільнення від акцизного податку на дизельне пальне; 

 відкликання вимоги щодо сплати дивідендів у державний бюджет за результатами 2018–2020 рр., щоб зекономлені гроші направити на підвищення заробітної плати залізничників;

 ухвалення Закону України «Про залізничний транспорт»;

 активізації роботи парламентарів із розгляду проєкту Закону № 2617 від 18.12.2019 р. «Про запровадження програм пенсійного забезпечення за вислугу років», що дозволить повернути окремим категоріям залізничників право на пенсію за вислугу років; 

 внесення змін до ст. 18 Закону України «Про транспорт» та приведення її норм у відповідність до ст. 44 Конституції України, ст. 18 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Європейської соціальної хартії (ETS № 163), ратифікованої Україною 21.12.2006 р. та згідно з рішенням Європейського суду з прав людини від 02.10.2014 р. у справі «Веніамін Тимошенко та інші проти України» тощо.

 

Наголошуємо, що підписна кампанія на підтримку вимог Професійної спілки залізничників і транспортних будівельників України до АТ «Укрзалізниця», затверджених постановою Ради профспілки від 11.02.2021 р. № Р-11, триває.