На пресконференції було анонсовано проведення у Всесвітній день дій за гідну працю 7 жовтня Всеукраїнської попереджувальної акції профспілок на захист трудових прав працівників, а також озвучено профспілкові вимоги до влади.

 

«Сьогодні ми спостерігаємо за черговою спробою влади звузити трудові права працівників і обмежити правозахисні функції профспілок. Для чого? Щоб працівник лишився сам на сам з роботодавцем, і роботодавцю було простіше з ним «домовитись», – зазначив В.Бубняк.

 

Він згадав, що у 2020 році Верховна Рада вже планувала у так званому «турборежимі» ухвалити низку антисоціальних законопроєктів. Тоді українським профспілкам лише завдяки масовим акціям протесту вдалося цьому запобігти. Тож влада пішла іншим шляхом – намагається внести антисоціальні зміни у чинні закони.

 

Водночас інші, справді вкрай необхідні законопроєкти роками лишаються без розгляду Парламентом. Так, припадає пилом проєкт Трудового кодексу, який не лише погоджений сторонами соціального діалогу, а й пройшов експертизу Міжнародної організації праці. Не розглядається законопроєкт № 2617 щодо пенсії за вислугу років, якої незаконно позбавили працівників транспорту, в т. ч. низки залізничних професій. Попри вимоги Європейського суду з прав людини не приведено до норм Конституції України статтю 18 Закону України «Про транспорт» щодо права працівників на страйк.

 

А от антисоціальним законопроєктам є місце у сесійній залі. Проте люди не миритимуться з такою ситуацією. Хтось поповнює лави заробітчан, а хтось виходить на вулицю – виборювати свої права. 

 

І це тривожний сигнал для влади. Приміром, зазначив В.Бубняк, за останні роки без акції протесту не відбувалось жодне підвищення заробітної плати залізничникам, адже адміністрація у будь-який спосіб уникає соціального діалогу, і лише таким чином її представників можна усадити за стіл переговорів.

 

З лідером залізничної профспілки погодились і колеги: така сама ситуація і в інших галузях і ще гірша вона там, де профспілок взагалі нема.

 

Тож, як наголосив лідер СПО профспілок, голова ФПУ Г.Осовий, всі п’ять національних профоб’єднань, які входять до Спільного представницького органу профспілок, вимагають від влади припинити порушення трудових прав українців і закликають Верховну Раду, Уряд і представників бізнесу не лобіювати антитрудові, антипрофспілкові закони.

Переглянути пресконференцію можна за посиланнями: 

 

https://t1p.de/73de